Yozgat'a büyük kolaylık sağladı! Vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor

Yozgat'a büyük kolaylık sağladı! Vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor

Yozgat Şehir Hastanesi, her geçen gün artan hasta taleplerine cevap vermek amacıyla çarşamba günleri 17.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirdiği "mesai dışı poliklinik" uygulamasına vatandaşlardan yoğun ilgi alıyor.

A+A-

Yozgat Şehir Hastanesi, her geçen gün artan hasta taleplerine cevap vermek amacıyla çarşamba günleri 17.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirdiği "mesai dışı poliklinik" uygulamasına vatandaşlardan yoğun ilgi alıyor. Hastane yönetimi, bu uygulamanın amacının sıra bekleyen hastalara daha fazla erişim imkanı sunmak olduğunu vurguluyor.

Başhekim Uzman Dr. Mustafa Kozan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hastanede zaten büyük ilgi gören poliklinik hizmetlerine ek olarak haftada bir gün "mesai dışı poliklinik" hizmeti başlattıklarını ve bu uygulamayı sıra bekleyen vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda farklı günlerde de tekrarladıklarını belirtti. Başhekim Kozan, özellikle Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve 182 numaradan alınan randevularla hastaların sıra alabileceğini vurgulayarak, hastaların çarşamba günleri mesai dışı poliklinik hizmetinden faydalanabileceğini ifade etti.

Başhekim Uz. Dr. Kozan, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Hastanemizde çarşamba günleri mesai dışı poliklinik hizmeti vermeye devam ediyoruz. Ayrıca, bazı branşlardaki hekimlerimiz hafta içi ve hafta sonu da poliklinik hizmetlerine devam ediyorlar. Tüm mesai dışı poliklinik hizmetlerimizi sosyal medya üzerinden vatandaşlarımıza duyuruyoruz. Amacımız, hasta yoğunluğunun yaşandığı polikliniklere daha rahat ulaşılabilirlik sağlamak ve vatandaşlarımıza daha etkin bir sağlık hizmeti sunmaktır."

Başhekim Uz. Dr. Kozan, mesai dışı poliklinik uygulamasından duyulan memnuniyetin yüksek olduğunu belirterek, özveriyle çalışan tüm doktorlara teşekkür etti. Hasta memnuniyetini ön planda tutarak bu tür uygulamalara devam edeceklerini belirten Kozan, sağlık hizmetlerini daha erişilebilir kılmak adına çalışmalarının süreceğini ifade etti.

Yeniufuk

İlgili Haberler