Yozgat’a büyük istihdam fırsatı sunacak! 10 bin kişiye ekmek kapısı olacak

Yozgat’a büyük istihdam fırsatı sunacak! 10 bin kişiye ekmek kapısı olacak

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Boğazlıyan ilçesinde 107 hektarlık alana kurulan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi'ni (OSB) ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Boğazlıyan ilçesinde 107 hektarlık alana kurulan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi'ni (OSB) ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu. Vali Özkan, OSB'nin tamamlandığında 10 bin kişiye istihdam sağlayacağını ifade etti.

10-bin-istihdam-3.jpg

Vali Özkan, OSB'nin durumu ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi almak amacıyla bölgeyi ziyaret etti. Gezisi sırasında yaptığı açıklamada, "Bu hizmetin ilimize kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, önceki dönem Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay'a, Sayın Bakanımıza, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Fuat Oktay OSB'de gerçekleşen yatırımların ve devam eden projelerin değerlendirildiği bir toplantıda Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan ile Belediye Başkanı Gökhan Coşar bir araya geldi. Başkan Coşar, “Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgemizde Hitech, Makine, Otomasyon ve Metal Sanayi, Tarım Makineleri, Gıda, Tekstil, Ambalaj, Orman ve Yapı Ürünleri gibi sektörlerden 34 firmaya ait, 38 fabrikamız tamamlandığında yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlayacağız. İlçemize kazandıracak daha çok eserimiz var, yapacak daha çok işimiz var” şeklinde konuştu.

10-bin-istihdam-1.jpg

Yozgat'ın bu yeni OSB ile ekonomisine canlılık kazandırması ve binlerce kişiye istihdam olanağı sağlaması bekleniyor. Fuat Oktay OSB, Yozgat'ın sanayi alanında önemli bir oyuncu haline gelmesine katkı sağlayacak.

İlgili Haberler