Yozgat'a 6 milyon dolarlık yeni yatırım müjdesi!

Yozgat'a 6 milyon dolarlık yeni yatırım müjdesi!

Türkiye'nin öncü yapı kimyasalları markası Kalekim, sektöre 50 yılını kutladığı bir dönemde Yozgat'a önemli bir yatırım müjdesi verdi. Yozgat dahil 8 ilde faaliyet gösteren firma, sektöre olan katkılarını ve 50 yıllık başarı hikayesini paylaştı.

A+A-

Türkiye'nin öncü yapı kimyasalları markası Kalekim, sektöre 50 yılını kutladığı bir dönemde Yozgat'a önemli bir yatırım müjdesi verdi. Yozgat dahil 8 ilde faaliyet gösteren firma, sektöre olan katkılarını ve 50 yıllık başarı hikayesini paylaştı. Kalekim Genel Müdürü Timur Karaoğlu, Türkiye'nin küresel bir değeri haline gelen şirketlerinin, yerli ve milli üretime verdiği değerle bu başarıya ulaştığını vurgulayarak, "Bugün ürünlerimiz sadece ülkemizde değil, dünyanın 80 ülkesinde tüketicilerle buluşuyor" dedi.

Karaoğlu, Kalekim'in 10 fabrikasıyla Türkiye genelinde üretimine devam ettiğini belirtti. Şirketin yapı kimyasalları üretim kapasitesinin 1 milyon ton, boya ve sıva tesisinin kapasitesinin ise 50 bin tonu geçtiğini açıkladı. Ayrıca, ürünlerin iç pazarın yanı sıra 80'e yakın ülkeye ihraç edildiğini ifade etti. Finansal açıdan güçlü bir mali yapıya sahip olduklarını belirten Karaoğlu, bu yılın ilk 9 ayında net dönem karlarını bir önceki yıla göre yüzde 120 artırdıklarını, net satışlarını ise yüzde 79 artışla 2,5 milyar liraya çıkardıklarını dile getirdi.

Şirketin sadece üretimde değil, aynı zamanda sürdürülebilirlik konusunda da önemli adımlar attığına vurgu yapan Karaoğlu, Yozgat Yerköy'de gerçekleştirecekleri 6,05 milyon dolarlık yeni Güneş Enerjisi Santrali (GES) yatırımını duyurdu. Bu yatırımın, grup içi enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla planlandığını ve 2024 yılının başında faaliyete geçirileceğini belirtti. Ayrıca, şirketin sadece yatırımlarla değil, aynı zamanda yeni marka ve ürünleriyle de dikkat çektiğini ifade eden Karaoğlu, Visuelle ve Bi’Boya gibi inovatif ürünleriyle sektördeki varlıklarını sürdürdüklerini söyledi.

Etiketler :
İlgili Haberler