Yozgat yaraları saracak! Tüm ilçeler harekete geçti

Yozgat yaraları saracak! Tüm ilçeler harekete geçti

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki ayrı depremin 10 ilde yıkıma neden olması ve çok sayıda vatandaşın hayatını kaybetmesi, bir çok vatandaşın da sokaklarda kalması sonrasında tüm deprem bölgelerine destekler gönderilmeye devam ediyor.

A+A-

Yozgat ilçeleri ile birlikte deprem bölgesindeki vatandaşlara destek olmak için seferber oldu. İl merkezi ve ilçelerden yüzlerce araç deprem bölgesine gönderilirken, AFAD ekiplerine yardımcı olmak isteyen gönüllüler de otobüsler ile deprem bölgelerine sevki sağlanıyor.

Belediyeler bir yandan vatandaşların getirdikleri destek malzemelerini toplayıp deprem bölgelerine ulaştırmaya çalışırken, bir yandan da hem itfaiye, hem de iş makinelerini ile birlikte AFAD eğitimi almış personellerini de deprem bölgelerine gönderiyor.

YOZGAT MERKEZ

Yozgat Belediyesi öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan malzemeler deprem bölgelerine gönderilmeye devam ediyor.

Gece gündüz demeden dolan yardım TIR’ları deprem bölgelerine ulaştırılmaya çalışılıyor. Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, ‘’Gece gündüz demeden deprem bölgelerine intikal ettirilecek olan malzemeler belirlediğimiz toplanma alanlarında toplanılarak paketleniyor. TIR’lara yüklediğimiz malzemeler bekletilmeden deprem bölgelerine gönderiliyor’’ dedi.

ŞEFAATLİ

Yozgat’ın Şefaatli ilçesinde Deprem bölgesindeki ihtiyaç sahipleri için 5 adet yardım TIRI, Şefaatliden afet bölgesine doğru yola çıktı. Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca, ‘’Şefaatlili hemşerilerimize, göstermiş olduğu hassasiyet için çok teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.
Dualarımız aziz milletimizle’’ dedi.

SORGUN

Deprem bölgesi için Yozgat’ın Sorgun ilçesinde başlatılan yardım kampanyası kapsamında 1’inci gün 7 adet yardım malzemesi dolu TIR ve kamyon, 3 adet yolcu otobüsü, 1 adet iş makinesi ve tam donanımlı arama kurtarma ekibini deprem bölgesine ulaştırıldı. 2’nci gün ise 17 adet yardım malzemesi dolu kamyon, 15 kişilik AFAD eğitimli gönüllü personel, 3 adet aş çadırı ve 16 aşçı
İş makinesi ve personeli, 7’şer kişilik 3 adet arama kurtarma ekibini yola çıktı. Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci, ‘’Siz kıymetli hemşehrilerimizin desteği ile çok kısa zamanda deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını saracağız inşallah. Hepinize yürekten teşekkür ediyoruz.
İyi ki varsınız’’ dedi.

SARIKAYA

Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde de Arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere AFAD Kurtarma eğitimi almış 10 personelim Hatay’a gitti. Ayrıca çok sayıda yardım malzemeleri de deprem bölgesine gönderildi.

KADIŞEHRİ

Yozgat’ın Kadışehri ilçesinde Belediye Başkanı İrfan Akın, ‘’Deprem bölgesindeki kardeşlerimize bir nebze olsun yardımcı olmak İçin tüm Kadışehri halkı olarak AFAD ile iş birliği içerisindeyiz. İlçemizden Hatay Hassa’ya gönderilmek üzere yola çıkan yardım konvoyunda 1 Adet taşıyıcı tır 2 adet JCB kepçe 2 kamyonun malzemelerini kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıkardık. Bu yardım kampanyasında emeği geçen herkese Kadışehri halkı adına yürekten teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

ÇEKEREK

Çekerek ilçesinde başlatılan yardım kampanyası kapsamında deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için Un, Kuru Bakliyat, Battaniye, Isıtıcı soba yüklü araçlar yola çıktı.

BOĞAZLIYAN

Boğazlıyan Belediyesi tarafından deprem bölgelerine Arama-Kurtarma çalışmalarına destek verecek araç ve personel deprem bölgelerine gönderildi. Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ‘’Arama-kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere bir kamyon, bir kurtarıcı itfaiye aracımızı ve 6 görevli personelimizi Hatay’daki deprem bölgesine görevlendirdi. Boğazlıyan Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla ve hemşehrilerimizin desteği ile deprem bölgesindeki yaraları sarmak için el ele, gönül gönüle, güçlü bir mücadele yürütüyoruz. Bu doğrultuda bir nebze de olsa deprem bölgesinde ihtiyaçlara cevap verecek ve titizlikle sürdürülen arama-kurtarma faaliyetlerine katkı sağlamak için 3 tır ve 2 kamyon yardım malzemeleri, 1 adet Looder (yükleyici), 2 adet vinç, 1 adet itfaiye, 1 adet kepçe, 1 adet cenaze taşıma aracı ve 1 adet Telehandler ile deprem bölgesinde görev yapacak 40 kişiden oluşan ekibimiz bugün yola çıktı. Büyük bir duyarlılık gösteren ve desteklerini esirgemeyen hepinize ayrı ayrı canı gönülden teşekkür ediyorum. Birliğimizin, sevgimizin ve inancımızın gücüyle bu zorluğun da üstesinden geleceğiz’’ dedi.

AYDINCIK

Aydıncık ilçesinden de Belediyeye ait İtfaiye aracı ve görevlendirilen 3 AFAD personeli yardım için yola çıktı.

AKDAĞMADENİ

Akdağmadeni ilçesinde Belediye Başkanı Nezih Yalçın, ‘’Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilimizi vuran büyük deprem felaketinden etkilenen afetzedeler için başlatılan yardım kampanyamızın ilk konvoyu dualarla yola çıktı. İlçemizde başlattığımız yardım kampanyasıyla birlikte duyarlı vatandaşlarımız tarafından gün boyunca belirtilen teslim noktalarına, deprem bölgesine ulaştırılması için insanı yaşam malzemeleri getirildi. Kısa süre içerisinde ilk etapta 5 araçlık insani yaşam malzemesi Hatay’a doğru yola çıktı. Ayrıca Belediyemiz, 9 yerel destek ekibi, 5 Teknik Personel, 9 Şoför, 1 Operatör olmak üzere toplamda 24 arkadaşımızın afet bölgesine sevki yapılmıştır. 1 kamyon ve 1 Ekskavatör iş makinesi ve çok sayıda arama- kurtarma malzeme ekipmanımız da yaraların kısa süre içerisinde sarılması için deprem bölgelerinde görev yapacaktır. Akdağmadeni Belesiyesi ve Akdağmadeni Kaymakamlığı olarak yaptığımız yardım çağrısına necip milletimiz, kıymetli vatandaşlarımız yoğun destek verdiler. Yardım toplama merkezine getirilen malzemeleri hızlı bir şekilde afet bölgesine ulaştırmak için yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. İnsani yardım malzemelerinin hızlı ve güvenli bir şekilde deprem bölgelerine ulaşmasını, afetzedelerimizin yaralarını bir nebze de olsa merhem olmasını diliyorum. Dayanışma gösteren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonraki süreçte de yardım kampanyamız devam edecektir. Bilgileri ayrıntılı şekilde vatandaşlarımız ile paylaşacağız. 100 yılın en büyük depremi olan bu felaketi de hep birlikte, el ele vererek atlatacağız. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, enkaz altında olan kardeşlerimizin tez zamanda sağ salim kurtulmalarını diliyorum” dedi.

ÇAYIRALAN

Yozgat’ın Çayıralan ilçesinden de Belediye aracılığı ile temin edilen 26 ton Aytaç su Hatay Hassa ilçesine gönderilmek üzere yola çık.

ÇANDIR

Yozgat’ın Çandır ilçesinde de depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere kışlık kıyafetler başta olmak üzere, battaniye, uyku seti, çocuk bezi, bebek maması, bot, ısıtıcı, hazır gıda gibi toplanan yardımlar deprem bölgesine doğru yola çıktı. Çandır Meydan Parkta yardımlar toplanmaya devam ettiği bildirildi.

YENİFAKILI

Yenifakılı Kaymakamlığı öncülüğünde başlatılan kampanya kapsamında toplanan ısıtıcı, jeneratör, gıda, su, un, giyisi, ayakkabı, bebekbezi, battaniye gibi toplanan malzemeler deprem bölgelerine gönderilmek üzere yola çıktı. 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.