Yozgat Valisi Ziya Polat’tan YEDAM’a tam destek

Yozgat Valisi Ziya Polat’tan YEDAM’a tam destek

Yozgat'ta bağımlılıkla mücadelede önemli bir rol üstlenecek olan Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin açılışına sayılı günler kaldı.

A+A-

Yozgat'ta bağımlılıkla mücadelede önemli bir rol üstlenecek olan Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin açılışına sayılı günler kaldı. 

 Bu merkezin Yozgat’a kazandırılmasında büyük emeği olan Vali Ziya Polat “Çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Onun için bu merkezimiz ve burada görev yapacak uzmanlarımız çok önemli bir görev üstleniyor” dedi.

Yeşilay Yozgat Şubesi Başkanı Alp Sinan Ertürk ve Yeşilay yönetim kurulu üyeleri ile Yeşilay Danışmanlık Merkezi personeli Vali Ziya Polat'ı makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 Vali Polat, kısa adı YEDAM olan Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin Yozgat'a yapılan en önemli yatırımlardan biri olduğunu ifade ederek, uyuşturucu ve bağımlılığa karşı çok büyük bir görev üstleneceğini belirtti. 

"SİZİ TAKİP EDİYORUM"

Geçtiğimiz aylarda Yeşilay Yozgat Şube Başkanlığı görevini devralan Alp Sinan Ertürk ve YEDAM’da görev yapacak personel ile tanışan Vali Ziya Polat “Sizi takip ediyorum” diyerek Yeşilay’a ve YEDAM’a verdiği önemi bir kez daha gösterdi.

 Yozgat’a YEDAM’ın kurulmasını çok istediğini ve bunun için önce yer sorunun çözülmesi gerektiği belirten Polat “Bizzat Karslıoğlu Konağı’nın verilmesini ben istedim. Yozgat’a en iyi yatırımlardan biri YEDAM’dır. En hayırlı kurumlardan birine verdik, Yozgat’ın belki de Türkiye’nin en iyi binası sizde.  Hayırlı olsun” dedi. 

YEDAM KURTARIYOR

Vali Polat, “Ankara Mamak’ta görev yaptığım süreçte YEDAM’ın çalışmalarını yakından gördüm. Uzmanlarımızın orada kurtardığı çok sayıda çocuk ve gençlerimiz vardı. Her gün takip ettiler. Sahada çalışan uzmanlarımız bunun için çok önemli. Sizin çalışmalarınızı çok önemsiyorum. Üzerimize ne düşerse size destek vermeye hazırım” ifadelerini kullandı.

"BİREBİR İLGİLENİN"

Sadece tedavi etmekle bağımlılığa karşı mücadelenin mümkün olmadığının altını çizen Vali Polat, “Gençlerimize ve çocuklarımıza sahip çıkmamız lazım, her dokunduğumuz bir can bir aile kurtarır. Sizin birebir ilgilenmeniz kurtarır. Onun için birebir ilgilenmemiz gerekiyor. Sadece tedavi etmekle olmuyor. Sonraki sürecide yakından takip etmemiz lazım. Aksi halde yeniden başlanıyor” dedi.

YOZGAT’TA SIKINTIMIZ YOK AMA...

Madde bağımlılığının yanı sıra pandemi sürecinde ise teknoloji bağımlılığının arttığına ve bunun olumsuz yansımasına dikkat çeken Vali Ziya Polat, bu süreçte annelere de büyük görevler düştüğünü onun için anneler ile birlikte çocuklara yönelik eğitimlerin ve kursların ağırlık verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Polat “Yozgat’ta bir sıkıntımız yok ama destekleyici kurumların faaliyetleri çok önemli. Bu konuda her türlü desteği sağlarız” dedi.

TEDAVİYE İKNA ETMELİYİZ

Vali Polat, bağımlılara yönelik mücadele ise zoraki bir tedavi ile başarının sağlanamadığını önce tedaviye ikna etmenin ardından ise maddi ve manevi destek vermenin etkili yollardan biri olduğunu bunun için öncelikli olarak ikna edilerek bağımlının kendi isteği ile tedaviyi istemesi gerektiğini vurguladı.

TÜM GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ

Yeşilay Yozgat Şube Başkanı Alp Sinan Ertürk’te konuşmasında Vali Polat’a Yeşilay’a ve YEDAM’a verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Ertürk, “Yeşilay ve YEDAM olarak Yozgat’ımız da çocuklarımızı ve gençlerimizi bağımlılıktan kurtarmak, bağımlılığa karşı korumak, onları bilinçlendirmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz”  dedi. 

Ertürk, ayrıca Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nde şuan itibariyle 3 personelin görev yapacağını, bağımlılıktan kurtulmak ve destek almak isteyen tüm vatandaşlarımıza ücretsiz bir şekilde psikolojik destek verileceğini ifade etti.