Yozgat Valisi Ziya Polat'tan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Yozgat Valisi Ziya Polat'tan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Yozgat Valisi Ziya Polat, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlandı.

A+A-

Yozgat Valisi Ziya Polat, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlandı.

Yozgat Valiliği'nin internet sitesinde yayınlanan mesajda Yozgat Valisi Ziya Polat, "30 Ağustos destanı, istiklâl mücadelemizin dünyaya emsal bir zaferle taçlandığı gündür. Bu eşsiz zaferin ardında, yokluk ve imkânsızlıklar içinde bulunan aziz milletimizin bağımsızlık aşkı, kahraman ordumuzun fedakârlığı vardır. Bize miras bırakılan bu aziz vatanın bekası ve selameti için bugünün önemini idrak etmek zorundayız." dedi.

Vali Polat, mesajının devamında şunları söyledi; 

Zaferden kısa süre sonra kurulan Cumhuriyetimiz, küllerinden doğan bir devletin günden güne, yıldan yıla nasıl atılım gösterdiğinin, coğrafyasında nasıl önde gelen devletlerden biri olduğunun da resmini ortaya koymuştur. Bu gelişimi engellemek arzusuyla yanıp tutuşan herkese karşı dimdik ayakta duran Türkiye Cumhuriyeti, aydınlık ve güçlü yarınlara, sağlam ve kararlı adımlarla; köklerinden, tarihinden, gelenek ve göreneklerinden asla ödün vermeden ilerleyecek ve Gazi Mustafa Kemal’in dediği gibi “İlelebet payidar kalacaktır.”

Bu duygu ve düşüncelerden hareketle, 30 Ağustos’u bizler için zaferle, bağımsızlıkla özdeşleştiren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bağımsızlık mücadelemizin her bir ferdini, gözlerini kırpmadan canlarını veren aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Büyük Zaferin 99. yılında, tüm halkımızın ve şanlı ordumuzun her mensubunun Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzurla kutlayacağımız nice 30 Ağustos’lara milletçe birlik ve beraberlik içerisinde ulaşmayı diliyorum.

 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.