Yozgat Valisi Ziya Polat tek tek not aldı

Yozgat Valisi Ziya Polat tek tek not aldı

Yozgat Valisi Ziya Polat, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının vatandaşlara hizmet etmek için var olduğuna dikkat çekerek, vatandaşlar tarafından dile getirilen sorun ve talepleri son derece önemsediklerini söyledi.

A+A-

Yozgat Valisi Ziya Polat, merkezdeki mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi. Valilik Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda kurum müdürleri ilçe ve köylerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, muhtarların yeni istek ve talepleri alındı.

Vali Polat, muhtarlara tek tek söz vererek isteklerini dinledi. Çözüm odaklı gerçekleşen toplantıda; eğitimden sağlığa, tarımdan yol yapımına kadar bir çok konuda muhtarların istekleri dinlenilerek, çözüm yolları arandı.

20052022-6287a920b372c-default.png

Vali Polat muhtarlar buluşması kapsamında muhtarların ihtiyaçları ve sorunlarına hep birlikte çözüm üretmek amacıyla mahalle muhtarları ile bir araya geldiklerini ifade etti. Toplantıda söz alan muhtarlar mahalleleriyle ilgili talep ve önerilerini dile getirdiler.

Vali Polat, muhtarlar tarafından dile getirilen ihtiyaç ve taleplerin çözüme kavuşturulması yönünde gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

Vali Polat, “Vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla, vatandaşlarımızın huzurunu, güvenliğini, mutluluğunu, sağlığını, yaşam kalitesinin iyileştirilmesini, refah seviyesinin yükseltilmesini hedefleyen hızlı, etkin, verimli kamu hizmeti sunma sorumluluğuyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Vali Polat, muhtarların taleplerini almak ve sorunların daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmasını sağlamak amacıyla bu toplantıları gerçekleştirdiklerini söyledi. Yozgat’ta ki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının vatandaşlara hizmet etmek için var olduğunu belirten Vali Polat, muhtarların dile getireceği sorun ve talepleri son derece önemsediklerini ifade etti.

Toplantının sonunda bir değerlendirmede bulunan Vali Polat, muhtarlarca dile getirilen sorunların ve taleplerin giderilemeyecek şeyler olmadığına değinerek, “Kamu kaynaklarını verimli ve rantabl kullanabilmek için taleplerde aciliyet ve öncelik sıralaması yapılmaktadır. Bir arda bütün sorunları, sıkıntıları ortadan kaldırabilmek, giderebilmek mümkün olmayabilir. Eldeki kaynaklarla en iyi hizmeti sunmanın gayreti içinde olacağız. Sizlerle diyalog halinde problemlerin en kısa sürede çözüme kavuşturulması için gayret göstereceğiz” diye konuştu.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.