Yozgat Valisi Polat: Konuştuklarımızı sahaya yansıtmamız lazım

Yozgat Valisi Polat: Konuştuklarımızı sahaya yansıtmamız lazım

Yozgat Valisi Ziya Polat, eğitimi aylarca ve yıllarca konuşmanın değil konuşulanların sahaya yansıtılması gerektiğini söyledi.

A+A-

Yozgat Valisi Ziya Polat, eğitimi aylarca ve yıllarca konuşmanın değil konuşulanların sahaya yansıtılması gerektiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü öncülüğünde Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen eTwinning Projesi belge takdim töreni gerçekleştirildi.

Valilik konferans salonunda düzenlenen programa Vali Ziya Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilçe milli eğitim müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Yozgat Valisi Polat: Konuştuklarımızı sahaya yansıtmamız lazım

Vali Polat yaptığı açıklamada; eğitimin önemine değinerek, eğitimin sadece öğretmenlere değil devlet ve kamu hizmeti yürüten bütün herkesin bu sorumluluğu taşıması gerektiğini ifade etti.

Yozgat Valisi Polat: Konuştuklarımızı sahaya yansıtmamız lazım

PROJELERİN SADECE KAĞIT ÜZERİNDE DEĞİL ÇOCUKLARIMIZIN KALBİNE DOKUNACAK PROJELER OLMASINI İSTİYORUZ

Vali Polat,“ Eğitimi aylarca ve yıllarca konuşmak değil konuştuklarımızı sahaya yansıtmak lazım. Sadece öğretmenlerimiz için söylemiyorum devlet ve kamu hizmeti yürüten işçi kardeşlerimizden adanmış ruhu ile hizmet etmek zorunlu olduğumuzun farkına varmamız lazım. Bizim amacımız 450 okulumuzda hepsinin bu projenin hayata geçmesi. Projelerin sadece kağıt üzerinde değil öğretmen arkadaşlarımızın yaptıkları projeleri çocuklarımızın kalbine dokunacak projeler istiyoruz. Yapılan projeler için bütün öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Projeleri yaparken zorlanıyoruz belki ama öğretmen arkadaşlarımızın her zaman emrindeyiz. Vali olarak bu şehrin eğitime yavrularımızın kalbine dokunacak her projenin sonuna kadar yanınızdayız. İl ve İlçe milli eğitim müdürlükleri olarak öğretmen arkadaşlarımızın önlerini açın bütün imkanları sağlayın. Proje yapmak için yola çıkan arkadaşlarımızın zorlandığını biliyoruz o zorlukları aşmak bizim görevimiz. Siz yeter ki yiğitler şehri Yozgat için Yozgat’ın evlatları için proje üretin. Kalplerine ve yüreklerine dokunduğumuz an göreceksiniz ki memleket çok güzel olacak. Bizler sadece akıllara dokunmak değil yüreklere de dokunmak zorundayız devletine, milletine, bayrağına, ezanına, atasına ecdadına bağlı olmasını istiyoruz. Bizim iyi insanlara ihtiyacımız var. Tornacıya ihtiyacımız var, kaportacıya ihtiyacımız var, fırın işleten arkadaşlarımıza da ihtiyacımız var ama iyi ve dürüst insana ihtiyacımız var. Türkiye’de şiddeti ve bağımlılığı konuşuyoruz konuşmamamız gereken konuları konuşuyoruz. Kendimizden özümüzden ayrılmalar olmuş bir an önce özümüze dönmemiz lazım. Ailelerimizi de bu projelere çekmemiz lazım bizim sadece eğitim sistemine değil Anne Babanın bu işe dahil olmasını istiyoruz. Bizler kısa yoldan kaçmasını biliyoruz sonradan diyoruz ki eğitimimiz bozuk ama çocuk aileden geliyor. Ailelerimize yönelik sosyal projeler üretmemiz lazım. Devletimizin bütün imkanlarını seferber etmeye hazırız” diye konuştu.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’da bilimin ışığında yapılan projelerin, öğretmen ve öğrencilerin ufkunu genişletmeye, kendini geliştirmeye ve merak duygusu uyandırarak farklı alanlara yönelerek geleceğin teminatı çocukların kendi yeteneklerini keşfetmesi ve keşfettikleri bu yetenekler doğrultusunda bir yol haritası çizmelerine büyük fayda sağlayacağını söyledi.

Teknofest, eTwining, Tübitak, Erasmus gibi Ulusal ve Uluslar arası platformlarda yapılan projelere katılan öğrencilerin bir sorun belirleyip o soruna çözüm önerisi getirerek insanlığın yaşamanı daha rahat sürdürmelerine sağlamakla birlikte bu projelerini geliştirip ülkenin teknolojik gücüne de katkı sağlamakta olduğunu vurgulayan Yazıcı, “Bu kapsamda Uluslararası platformda yüksek öneme ve değere sahip olan eTwining Ülkemizin de içinde bulunduğu 44 ülkeden öğretmenlerin yer aldığı Avrupa’nın en büyük öğrenme topluluğudur. Topluluğun amacı teknolojinin eğitime entegre edilmesi, yabancı dil becerileninin geliştirilmesi ve yenilikçi pedagojilerin uygulandığı güvenli e-öğrenme platformudur. Bu platform sayesinde okullar arasında ortaklık kurularak yapılan projelerle kişisel ve mesleki gelişimlere katkı sağlanmakla birlikte Avrupa’daki bir okul ile deneyim, bilgi ve beceriler paylaşılmaktadır. eTwining platformunun tanıtımları Müdürlüğümüz Ar-Ge biriminde görevli arkadaşlarımız tarafından yüz yüze ve online şekilde sürekli yapılarak öğretmen ve öğrencilerimize katılımları ve proje hazırlamaları konunda destek olunmaktadır. 2009 yılı itibariyle Milli Eğitim Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğümüzün Ulusal Destek Servisi koordinesinde yürütülen eTwinning projelerimiz okul öncesinden Ortaöğretim kurumlarımızdaki öğretmen ve öğrencilerimizin yararlandığı bu değerli platformda 91 öğretmenimize Kalite Etiketi Belgesi, 78 okul Müdürümüze ise kurumları adına kalite etiketi Levhası ve belgeleri takdim edilecektir. Hedefimiz, bu sayıyı daha da yükselterek öğretmen ve öğrencimizi projelere dahil edip proje hazırlamaları noktasında eğitmek ve motive etmektir. Belge almayı hak eden okullarımızın yöneticilerini, öğretmenlerimiz ile birlikte projelere dahil olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, ‘Sevdamız eğitim’ sloganıyla eğitimin tüm süreçlerinde bizlerden desteklerini esirgemeyen sayın valimize, destekleri için sayın belediye başkanımıza, sayın rektörümüze ve müdürlüğümüz ar-ge birimine teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.