Yozgat Valisi Polat: Atatürk, kısa hayatına büyük işler sığdırmıştır

Yozgat Valisi Polat: Atatürk, kısa hayatına büyük işler sığdırmıştır

Yozgat Valisi Ziya Polat, Cumhuriyet’in kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 83’üncü yıl dönümünde rahmet ve saygıyla andıklarını belirtti.

A+A-

Yozgat Valisi Ziya Polat, Cumhuriyet’in kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 83’üncü yıl dönümünde rahmet ve saygıyla andıklarını belirterek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kısa hayatına büyük işler sığdırdığını söyledi.

Vali Polat, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Polat, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milletimizden aldığı destekle yeni ve modern bir devlet kurarak aydınlık yarınlarımızın temellerini atmıştır. Temellerini attığı aydınlık yarınlarımızı inşa ederken de ilke ve idealleri ile milletimize daima ışık olmuştur. Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi bütün değerleriyle yaşatıp, geliştirip gelecek nesillere devredeceğiz. İnanıyoruz ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir. Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, şehitlerimiz ve gazilerimizi minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun.” 

Yeniufuk