Yozgat Valisi Polat: 29 Ekim eşsiz bir zaferdir

Yozgat Valisi Polat: 29 Ekim eşsiz bir zaferdir

Yozgat Valisi Ziya Polat, gücünü milletin ortak iradesinden alan, tam bağımsızlık ve ulusal egemenliğe dayanan Cumhuriyetin ilan edilişinin 98. yıldönümünü milletçe kutlamanın haklı onuru, gururunu yaşadıklarını belirtti.

A+A-

Yozgat Valisi Ziya Polat, gücünü milletin ortak iradesinden alan, tam bağımsızlık ve ulusal egemenliğe dayanan Cumhuriyetin ilan edilişinin 98. yıldönümünü milletçe kutlamanın haklı onuru, gururunu yaşadıklarını belirterek, 29 Ekim milletin kenetlenerek verdiği ölüm kalım mücadelesi sonunda kazanılmış eşsiz bir zafer olduğunu söyledi.

Vali Polat,29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında Cumhuriyet’in önemine değindi.
Vali Polat, mesajında şu ifadelere yer verdi: “29 Ekim, çağdaş anlamda bir devletin temel taşlarının yerine konduğu, milletimizin kenetlenerek verdiği bir ölüm kalım, onur, haysiyet ve namus mücadelesi sonunda kazanılmış eşsiz bir zaferdir. Cumhuriyet, ülkemizin yönetim biçimi olmasının yanı sıra, Türk Milletinin yeniden dirilişinin de sembolü, değeri yüksek, vazgeçilmez bir miras, örnek bir uygarlık hareketinin adıdır. Atatürk’ün “En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyet’i korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin tek görevi olmalıdır. Geleceğin büyükleri ve yöneticileri olacak gençlerimiz, Cumhuriyetin anlamını ve önemini kavrayacak, ülkemizin 98 yıllık başarılarını katlayarak artıracak ve sonsuza kadar var olmasının güvencesi olacaktır.

Aydınlık geleceğimizi görmenin huzuru içinde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimizi minnetle yad ediyor, tüm Yozgatlı hemşehrilerimin ve Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.”

Yeniufuk