Yozgat Valisi Özkan Aydıncık’a çıkarma yaptı! İlçeyi karış karış gezdi

Yozgat Valisi Özkan Aydıncık’a çıkarma yaptı! İlçeyi karış karış gezdi

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Aydıncık ilçesine yaptığı ziyaretlerle bölgenin önemli değerlerini inceledi.

A+A-

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Aydıncık ilçesine yaptığı ziyaretlerle bölgenin önemli değerlerini inceledi. Vali Özkan'ın ziyaretlerine Yozgat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı ve Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüseyin Çiftçi eşlik etti.

Vali Özkan'ın ilk durağı Aydıncık Kaymakamlık binası oldu. Kaymakam vekili İhsan Emre Aydın'dan ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Özkan, ilçenin potansiyelini değerlendirdi.

aydincikta-calismalari-inceledi-1.jpg

Ardından, Aydıncık Kültür Evi'ni ziyaret eden Vali Özkan, Aydıncık Kadın Girişimi İşletme ve Üretim Kooperatifi Başkanı Nimet Türker'den bölgede önemli bir değer olan ametist ve yarı değerli taşlar hakkında bilgi aldı. Nimet Türker, ametist taşının takı ve süs eşyalarının yapımında kullanıldığını ve sağlık açısından da önemli yararlar taşıdığını belirtti.

Vali Özkan'ın Aydıncık ziyaretleri, Aydıncık Belediye Başkanı Ahmet Koçak'ın makamında gerçekleşti. Başkan Koçak, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında Vali Özkan'a bilgi verdi. Ziyaret sırasında genel bir değerlendirme yapıldı ve ilçenin gelişmesi için işbirliği sözü verildi.

Aydıncık ilçesinde esnafı da unutmayan Vali Özkan, esnafları ziyaret ederek işlerinde başarılar diledi. Ayrıca, Aydıncık ilçesine özgü tescilli Bağrıbütün Kavunu da Vali Özkan'a ikram edildi.

Vali Özkan, Aydıncık ilçesindeki ziyaretlerinin ardından, bölge halkının taleplerini dinleyerek, ilçenin gelişimine katkıda bulunma sözü verdi.