Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan: Sizlere olan borcumuz büyük

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan: Sizlere olan borcumuz büyük

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, 2019 yılında Hakkari'de vatan uğruna şehit düşen Jandarma Astsubay Çavuş Bünyamin Duymaz'ın babası Arif Duymaz'ı makamında ağırladı.

A+A-

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, 2019 yılında Hakkari'de vatan uğruna şehit düşen Jandarma Astsubay Çavuş Bünyamin Duymaz'ın babası Arif Duymaz'ı makamında ağırladı. Vali Özkan, şehit astsubayın babasına başsağlığı dileklerini ileterek, acılı aileye sabır diledi.

Vali Özkan, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, "Sizler, sevdiklerinizi vatan, bayrak ve ezan uğruna fedakârca toprağa verdiniz. Bu ulvi göreviniz için minnettarız. Sizlere olan borcumuz büyük, ancak tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun" ifadelerini kullandı.

sehit-babasini-agirladi1.jpg

Ziyarette duygusal anlar yaşandı. Vali Özkan, şehit astsubayın babası Arif Duymaz'a başsağlığı dileklerini ileterek, vatan için gösterdikleri fedakarlıktan dolayı teşekkür etti. Ayrıca, şehit Jandarma Astsubay Çavuş Bünyamin Duymaz'ın hatırasını yaşatmak adına yapılacak etkinliklere destek vereceklerini belirtti.

Şehit babası Arif Duymaz ise Vali Özkan'a nazik daveti ve ilgisi için teşekkür ederek, "Devletimizin ve milletimizin yanımızda olduğunu bilmek bize güç veriyor. Oğlum vatan uğruna şehit oldu, ancak bizleri bu zorlu süreçte yalnız bırakmadılar. Allah devletimize zeval vermesin" dedi.

Bu anlamlı ziyaret, şehitlerin ailelerine gösterilen devletin vefasını bir kez daha ortaya koydu. Şehitlerin hatıralarını yaşatmak ve ailelerine destek olmak, Türk milletinin güçlü bir birlikteliğini sergilemeye devam ediyor.

Etiketler :
İlgili Haberler