Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan anlamlı jest!  Bu özel günde yalnız bırakmadı

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan anlamlı jest! Bu özel günde yalnız bırakmadı

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla anlamlı bir jestte bulundu. Vali Özkan, Yozgat Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde kalan engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarla bir araya gelerek bu özel günü kutladı.

A+A-

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla anlamlı bir jestte bulundu. Vali Özkan, Yozgat Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde kalan engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarla bir araya gelerek bu özel günü kutladı. Ziyaret kapsamında gerçekleşen etkinlikte Vali Özkan, engelli bireylerle yakından ilgilenerek onlara moral verdi. Ayrıca, etkinlikte engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarla birlikte pasta kesen Vali Özkan, bu özel günü coşkuyla kutladı.

Ziyaret sırasında bir açıklama yapan Vali Özkan, Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın arttırılması açısından önemli bir tarih olduğunu vurguladı. Devletin, sosyal devlet ilkesine uygun olarak engelli vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirmek adına çeşitli düzenlemeler ve uygulamaları hayata geçirdiğini belirten Vali Özkan, toplumsal yaşamda etkinlik alanlarının genişletilmesine yönelik çabaların devam edeceğini ifade etti.

vali-ozkandan-anlamli-ziyaret4.jpg

Açıklamasında devamında Vali Özkan, "Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, onların yaşama sevinçlerini yüksek tutarak hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz. Hiçbir engelin seçim olmadığını hatırlatıp, her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmamasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir hayat diliyorum" şeklinde konuştu.

Yozgat Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde gerçekleşen etkinlik, Vali Özkan'ın engelli vatandaşlarla bir araya gelerek onlara destek olması ve bu özel günü birlikte kutlamasıyla anlam kazandı. Bu tür etkinliklerin, toplumsal farkındalığı artırarak engelli bireylerin hayata daha olumlu bir bakış açısıyla yaklaşmalarına katkı sağladığı belirtildi.

İlgili Haberler