Yozgat Valiliği'nden fırtına ve yağış uyarısı! Dikkatli olma çağrısında bulunuldu

Yozgat Valiliği'nden fırtına ve yağış uyarısı! Dikkatli olma çağrısında bulunuldu

Yozgat Valiliği, şiddetli fırtına ve sağanak yağışın etkili olması sebebiyle motor kuryeleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

A+A-

Yozgat Valiliği, şiddetli fırtına ve sağanak yağışın etkili olması sebebiyle motor kuryeleri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Valilik, vatandaşların güvenliğini ön planda tutarak, sipariş verirken bu durumu göz önünde bulundurmalarını istedi.

Yozgat Valiliği tarafından yapılan açıklamada, öncelikli olarak can güvenliğine vurgu yapılarak, şu ifadelere yer verildi: “İlimizde halen devam eden ve edeceği değerlendirilen fırtına kuvvetli yağış nedeniyle motosiklet, motokurye ve scooter kullanıcılarının herhangi bir olumsuzluğa meydan verilmemesi açısından trafikte son derece dikkatli olunması gerekmektedir.”

Haberde ayrıca, fırtına ve yağışın etkili olduğu bu dönemde motorlu kuryelerin işlerini sürdürürken özellikle güvenlik önlemlerine riayet etmeleri ve hızlarını kontrol altında tutmalarının önemine vurgu yapıldı. Yozgat Valiliği, vatandaşların sipariş verirken hava koşullarını göz önünde bulundurmaları çağrısında bulunarak, acil olmayan durumların ertelenmesi konusunda da uyarılarda bulundu.

Açıklamada, ayrıca trafikteki diğer sürücülerin de fırtına ve yağışın etkisi altında dikkatli olmaları, özellikle motorlu kuryelere karşı anlayışlı ve saygılı olmaları gerektiği belirtildi.

Yozgat Valiliği, bu tür hava koşullarında alınması gereken tedbirler konusunda sürücüleri ve vatandaşları bilinçlendirmeye devam ederken, güvenli bir trafik ortamının sağlanması adına herkesin sorumluluklarını yerine getirmesi çağrısında bulundu. Bu uyarıların dikkate alınması, olası kazaların ve olumsuz durumların önüne geçilmesine katkı sağlayabilir.

Etiketler : ,
İlgili Haberler