Yozgat Valiliği'nden 18-19 Kasım uyarısı! Tedbiri elden bırakmayın

Yozgat Valiliği'nden 18-19 Kasım uyarısı! Tedbiri elden bırakmayın

Yozgat Valiliği, 18-19 Kasım tarihlerinde kentte yaşayan vatandaşları kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

A+A-

Yozgat Valiliği, 18-19 Kasım tarihlerinde kentte yaşayan vatandaşları kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Valilik, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 17 Kasım Cumartesi günü saat 11.00'dan 18 Kasım Pazar günü saat 03.00'e kadar Yozgat ve çevresinde kuvvetli rüzgarın etkili olacağını ve yer yer fırtınanın beklendiğini bildirdi.

Yozgat Valiliği, vatandaşları çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olası risklere karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı. Ayrıca, ulaşımda aksamaların yaşanabileceği ihtimaline karşı sürücülerin ve yayaların dikkatli olmalarını istedi.

valilik-firtina-karsi-uyardi-2.jpg

Meteoroloji tarafından yapılan uyarının ardından, Yozgat Valiliği ekipleri gerekli önlemleri alarak, olası olumsuz durumlar karşısında hazır bulunacak. Vatandaşlardan da meydana gelebilecek herhangi bir olumsuz durumu acil durum numaralarına bildirmeleri istendi.

Ayrıca, Yozgat Valiliği, halkın güvenliği için gerekli tüm kurumlarla işbirliği içerisinde olacaklarını ve her türlü ihtiyaca anında cevap vereceklerini belirtti. Halka, herhangi bir acil durumda panik yapmadan yetkililere başvurmaları çağrısında bulunuldu.

Vatandaşlara, meteorolojik durumu takip etmeleri, açıklamalara dikkat vermeleri ve gerekli tedbirleri almaları çağrısında bulunan Yozgat Valiliği, halkın güvenliği ve sağlığı için sürekli olarak bilgilendirme yapacak.

Etiketler :
İlgili Haberler