Yozgat Valiliği'den peş peşe uyarılar yapılmaya devam ediyor

Yozgat Valiliği'den peş peşe uyarılar yapılmaya devam ediyor

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderilen genelge ile vatandaşların Covid-19 salgını hakkında farkındalık oluşturmak ve hassasiyetin yükseltilmesi amacıyla hazırlanan görseller paylaşıldı.

A+A-

Sözkonusu genelge ile ilgili olarak; maske, mesafe ve temizlik konularına dikkat edilmesi vurgulanan ve Yozgat Valiliği’nden yaplan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Maske, mesafe ve temizlik kurallarının tüm dünyada salgınla mücadelede en önemli önleyici tedbir olduğu bilinmektedir.


Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid­19) salgınının solunum yoluyla çok yüksek bir bulaşıcılığa sahip olduğu bilinmektedir. Bu nedenle kişilerin kalabalık ortamlarda bir araya gelmelerini önleyici tedbirlerin alınmasının yanı sıra kişisel açıdan da hijyen kurallarına riayet etme ve maske kullanma büyük önem taşımaktadır.

Hâlihazırda “TEMİZLİK, MASKE ve MESAFE” kuralları tüm dünyada salgınla mücadelede en etkili önlemler olarak görülmektedir. Bu doğrultuda İçişleri Bakanlığımızca konuyla ilgili olarak vatandaşlarımızın farkındalıklarının ve hassasiyetlerinin yükseltilmesi amacıyla çeşitli görseller hazırlanmıştır.”