Yozgat Valiliği uyarı üstüne uyarı yapıyor! Vatandaşlarda huzur bırakmadılar

Yozgat Valiliği uyarı üstüne uyarı yapıyor! Vatandaşlarda huzur bırakmadılar

Yozgat Valiliği, şehirdeki huzur ve saygı atmosferini koruma amacıyla abartılı egzoz kullanımı ve yüksek sesli müzik dinleme konularında vatandaşları uyardı.

A+A-

Yozgat Valiliği, şehirdeki huzur ve saygı atmosferini koruma amacıyla abartılı egzoz kullanımı ve yüksek sesli müzik dinleme konularında vatandaşları uyardı. Yapılan resmi duyuruda, Yozgat'ın tarih boyunca huzur, saygı ve hoşgörüyle şekillenen bir şehir olduğuna vurgu yapılarak, bu değerleri korumak adına herkesin sorumluluk taşıdığı belirtildi.

Yozgat Valiliği'nin sosyal medya hesapları üzerinden yapılan duyuruda, "Halkımızın huzurunu korumak amacıyla trafik denetimlerimiz artırılacak" ifadesine yer verildi. Ayrıca, gece saatlerinde aileleriyle bir araya gelinen ve dinlenme zamanı olarak nitelendirilen özel anlarda çevreye ve komşulara duyarlı olunması gerektiği vurgulandı.

Duyuruda şu ifadelere yer verildi: "Araçlarda ve motosikletlerde yüksek sesle müzik dinlemek, abartılı egzoz kullanmak, hemşehrilerimizin huzurunu kaçırmakta ve şehrimizin sakin atmosferine gölge düşürmektedir."

valilik-tekrar-uyardi.jpg

Yozgat Valiliği, trafik denetimlerini artırarak caydırıcılığı sağlama çabasında olduklarını belirtirken, asıl amaçlarının ceza vermek değil, şehrin huzurunu ve sükunetini korumak olduğunu vurguladı. Duyuruda, Yozgat'ın eşsiz huzurunu birlikte koruma çağrısı yapılarak, aşırı gürültüye sebep olacak şekilde müzik dinlemekten ve abartılı egzoz kullanmaktan kaçınılması istendi.

Devamında şu ifadeler yer aldı: "Yozgat'ın geleceği için, hep birlikte daha bilinçli ve duyarlı hareket edelim. Daha önceki uyarılara gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz. Sağduyu ve anlayışınızla birlikte, Yozgat'ın huzurlu atmosferini sürdürmek adına birlikte çalışmaya devam edelim."

Yozgat Valiliği, vatandaşlardan gösterecekleri duyarlılıkla şehrin güzelliklerini koruma çağrısında bulunarak, birlikte hareket edilmesi halinde Yozgat'ın huzurlu atmosferini sürdürmenin mümkün olduğunu belirtti.

Etiketler :
İlgili Haberler