Yozgat Valiliği, şiddetli fırtınanın kentte yol açtığı zararı açıkladı

Yozgat Valiliği, şiddetli fırtınanın kentte yol açtığı zararı açıkladı

Yozgat Valiliği'nden yapılan açıklamada, 11.30-19.00 saatleri arasında 40 ila 90 kilometre hızla esen rüzgarın 31 çatının uçmasına, 2 mandıranın çökmesine ve 3 aracın hasar görmesine neden olduğu belirtildi.

A+A-

Yozgat Valiliği, şiddetli fırtınanın kentte yol açtığı zararı açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, 11.30-19.00 saatleri arasında 40 ila 90 kilometre hızla esen rüzgarın 31 çatının uçmasına, 2 mandıranın çökmesine ve 3 aracın hasar görmesine neden olduğu belirtildi. Meteorolojik uyarılarla birlikte erken saatlerden itibaren 112 Acil Çağrı Merkezi, ihbar hatları ve arama kurtarma ekiplerinin hazır hale getirildiği ifade edildi.

Açıklamada, AFAD, emniyet-jandarma ve diğer kamu kurumları tarafından iş makineleri ve ekiplerin teyakkuz haline getirildiği kaydedildi. Gün boyunca 112 Acil Çağrı Merkezi ve İl AFAD Merkezi'ne yapılan ihbarlara müdahale edildiği, toplamda 48 ihbarın olduğu ve tüm vakalara müdahale edildiği belirtildi. Ön hasar tespitlerinin yapıldığı, ayrıca ulaşan hasar tespitlerine önümüzdeki günlerde devam edileceği ifade edildi.

Olaylar sırasında herhangi bir can kaybı yaşanmazken, Yerköy ilçesinde bir vatandaşın çatıdan düşerek ağır yaralandığı aktarıldı. Yaralı vatandaşın hastaneye sevk edilerek ameliyat edildiği ve durumunun takip edildiği belirtildi. Valilik, tüm hemşehrilerine geçmiş olsun dileklerini ileterek, yaralı vatandaşa acil şifalar diledi.

Yaşanan olaylarda çatı uçmaları, baca devrilmesi, araç hasarları, elektrik ihbarları, cami minaresi hasarı, mandıra çökmesi, trafik levhası yıkılması, yapı duvarı yıkılması ve bir ahırda bulunan hayvanların elektrik akımına kapılması gibi çeşitli vakaların yaşandığı ifade edilen açıklamada, önümüzdeki günlerde hasar tespit çalışmalarının devam edeceği vurgulandı.

Etiketler :
İlgili Haberler