Yozgat Valiliği çağrı yaptı: Bu tarihi beklemeden hemen yaptırın!

Yozgat Valiliği çağrı yaptı: Bu tarihi beklemeden hemen yaptırın!

Yozgat Valiliği, olumsuz hava şartlarının erken başlamasıyla birlikte sürücüleri kış lastikleri konusunda uyardı.

A+A-

Yozgat Valiliği, olumsuz hava şartlarının erken başlamasıyla birlikte sürücüleri kış lastikleri konusunda uyardı. Yapılan açıklamada, trafik güvenliği açısından yasal süreyi beklemeden kış lastiklerinin takılmasının önemine vurgu yapıldı.

Valilik yetkilileri, özellikle olumsuz hava koşullarının erken başlamasıyla birlikte sürücülerin tedbirli olmalarını ve kış lastiklerini kullanmalarını önerdi. Yozgat Valiliği tarafından yapılan açıklamada, kış lastiklerinin 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlarda zorunlu olduğu hatırlatıldı.

valilikten-kis-lastigi-uyarisi2.jpg

Açıklamada, can ve mal güvenliği açısından kış lastiği kullanmanın önemine dikkat çekilerek, özellikle hava sıcaklığının sıfırın altında 7 dereceden sonra kış lastiği tercih edilmesi gerektiği belirtildi. Valilik, sürücülerden aldığı bilgiler doğrultusunda, trafik güvenliğini artırmak ve olumsuz hava koşullarına karşı daha hazırlıklı olmak amacıyla kış lastiği kullanımına özen gösterilmesini istedi.

Yapılan uyarıda, "Tedbirinizi alın, araçlarınızda kış lastiği kullanarak sevdiklerinize güvenle ulaşın" ifadelerine yer verildi. Valilik, sürücülerin bu konuda duyarlı olmalarını ve belirlenen tarih aralığında kış lastiği kullanımına riayet etmelerini önemle vurguladı.

Etiketler : ,
İlgili Haberler