Yozgat Valiliği bir kez daha yeni uyarılarda bulundu

Yozgat Valiliği bir kez daha yeni uyarılarda bulundu

Yozgat Valiliği, kış aylarında artan karlı ve buzlu hava koşullarına karşı sürücülerin güvenliğini ön planda tutarak zorunlu kış lastiği uygulamasıyla ilgili bir kez daha uyarılarda bulundu.

A+A-

Yozgat Valiliği, kış aylarında artan karlı ve buzlu hava koşullarına karşı sürücülerin güvenliğini ön planda tutarak zorunlu kış lastiği uygulamasıyla ilgili bir kez daha uyarılarda bulundu. Valilik yetkilileri, trafikte güvenli sürüşü sağlamak amacıyla kış lastiği kullanımının önemine vurgu yaparak, vatandaşları erken önlem almaya çağırdı.

Zorunlu kış lastiği uygulamasının başlamasıyla birlikte yapılan açıklamada, Yozgat genelinde trafiğin daha güvenli hale getirilmesi ve kazaların önlenmesi hedefleniyor. Valilik, sürücülerin güvenliğini artırmak amacıyla kış lastiği takma zorunluluğuna uyulması konusunda etkin denetimlerin sürdürüleceğini belirtti.

valilik-bir-kez-daha-uyardi.jpg

Yozgat Valiliği, özellikle kar yağışı ve buzlanmanın sık yaşandığı kış aylarında kış lastiği kullanımının hayati öneme sahip olduğunu vurgulayarak, sürücülerin bu kurallara uymalarının sadece kendi güvenlikleri değil, aynı zamanda diğer trafik kullanıcıları için de önemli olduğunu ifade etti. Açıklamada, kış lastiği takma zorunluluğuna riayet edilmesinin karayollarındaki trafik güvenliğini artırmak adına atılmış önemli bir adım olduğu belirtildi.

Yapılan çağrı ile kazaların ve güvenlik risklerinin minimize edilmesi hedeflenirken, sürücülere bu kış aylarında sevdiklerine sağ salim ulaşabilmek adına gerekli tedbirleri almaları çağrısı yapıldı. Yozgat Valiliği, sürücülerden duyarlılık göstermelerini ve kış lastiği takma zorunluluğuna titizlikle uymalarını istedi.

Son olarak, Yozgat genelindeki trafik denetimlerinde kış lastiği kullanımına özel bir önem verileceği ve sürücülerin bu kurala riayet etmelerinin, hem kendi can güvenlikleri hem de diğer sürücülerin güvenliği için büyük bir önem taşıdığı vurgulandı. Yozgat Valiliği, alınan bu tedbirin sürücülerin sorumluluk bilinciyle hareket etmelerine katkı sağlayarak sevdiklerine sağ salim ulaşmalarını mümkün kılacağını belirtti.

Etiketler :
İlgili Haberler