Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı Şahbaz’dan Ülkücü Şehitleri anma mesajı

Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı Şahbaz’dan Ülkücü Şehitleri anma mesajı

Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanı İrfan Şahbaz, 27 Mayıs Ülkücü Şehitler Günü nedeni ile yazılı bir mesaj yayımladı.

A+A-

Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanı İrfan Şahbaz, 27 Mayıs Ülkücü Şehitler Günü nedeni ile yazılı bir mesaj yayımladı.


Ülkücü şehitlerin her an anılarak yüreklerde yaşatılacağını ifade eden Şahbaz, 1980 öncesindeki kahramanları Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Lideri merhum Alparslan Türkeş’in yetiştirdiğini söyledi.
Ülkücü gençlerin, Türk Milleti’nin teminatı olduğunu söyleyen Başkan Şahbaz, “Tarihin her döneminde türlü düşman ve fitne ile mücadele eden Yüce Türk Milleti yetmişli yıllarda komünizmin istila girişimine maruz kalmıştır. Tarih boyunca bağrından sayısız kahraman çıkaran milletimizin 1980 öncesindeki kahramanları Başbuğ Alparslan Türkeş’in yetiştirdiği Ülkücü gençler olmuştur.

Gayri millî fikirlere karşı verilen mücadele sırasında işinden, okulundan, evinden, yurdundan, canından vazgeçebilen imanlı bir nesil Türk Milleti’nin teminatı olarak üstüne düşeni layıkıyla yapmıştır. 12 Eylül öncesinden Türkiye’nin milleti ve devletiyle bölünmez bütünlüğünü tehdit edenlere karşı ülkemizin bekası, devletimizin bölünmez bütünlüğü noktasında da bu davaya gönül vermiş ağabeylerimiz, atalarının emanetini torunlarına ulaştırmak için mücadele etmiştir.

1980 öncesi süreçte vatanı, ülküsü, bayrağı ve inancı için komünizme karşı savaşarak şehit düşen ülkü fidanları, bizlere toprağın nasıl vatan olduğunun bilincini aşılarken, aynı zamanda vatanın kutsal değerleri adına nasıl bedel ödendiğini de anlatmaktadır.

27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü vesilesiyle tüm şehitlerimizi, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i ve 27 Mayıs 1980’de hain bir saldırı sonucu şehit olan Eski Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak’ı, Ruhi Kılıçkıran’dan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na tüm Ülkücü Şehitlerimizi ve Şehit Gün Sazak Bey’i rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.