Yozgat Ticaret Borsası'nın 5 yıldızlı hizmeti tescillendi

Yozgat Ticaret Borsası'nın 5 yıldızlı hizmeti tescillendi

Yozgat Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nce oda/borsaların uluslararası oda/borsa statüsüne ulaşması için uyguladığı Akreditasyon Sürecini başarı ile geçti.

A+A-

Yozgat Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nce oda/borsaların uluslararası oda/borsa statüsüne ulaşması için uyguladığı Akreditasyon Sürecini başarı ile geçerek, beş yıldızlı hizmeti sunan Oda/Borsalar arasında yerini almaya devam etti.

Yozgat Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından belirlenen Akreditasyon Standartları kapsamında Akreditasyon Belge Yenileme Denetimi’ni 6-7 Aralık 2021 tarihleri arasında Borsa Hizmet Binası’nda üstün başarıyla tamamladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Oda/ Borsa faaliyetlerinin iş dünyası nezdindeki saygınlığını arttırması, Odalar ve Borsalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin iyileştirilmesini ve Türk Oda/Borsa sisteminin Avrupa Oda/Borsalar sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayan Akreditasyon Sistemi kapsamında, Yozgat Ticaret Borsası’nın denetimini gerçekleştirildi.

Denetime Yozgat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mhemet Erkekli, Genel Sekreter Nazif Gençarslan, Akreditasyon Sorumlusu Demet Türkekul, Muhasebe Müdürü Yasemin Erkekli, Muamelat Sorumlusu Gülcan Türk, Tescil Şefi İhsan Taştan, Tescil Memuru Yasin Aydoğan katıldı.

Türk Loydu Denetim Kuruluşu tarafından gelen denetçi ilk olarak Yönetim Kurulu başkanı, Genel Sekreter, Akreditasyon Sorumlusu ve personelleriyle katıldığı açılış toplantısı gerçekleştirdi.

Bağımsız Denetleme Kuruluşu Türk Loydu'nda görevli Engin Deniz tarafından gerçekleştirilen denetimde , Ticaret Borsası Akreditasyon Standardını oluşturan Yönetim ve Borsa Mevzuatı, Mali Yönetim, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş Planlaması ve Yönetimi, Haberleşme ve Yayınlar, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kullanımı, Üye İlişkileri, Kalite, İletişim Ağı, Politika ve Temsil, Bilgi, Danışmanlık ve Destek, İş Geliştirme ve Eğitim, Borsacılık Faaliyetleri başlıkları altındaki 13 kriterden denetlendi.

Yozat Ticaret Borsası’nın üyelerine verdiği 5 Yıldızlı hizmet bir kez daha tescillendi. Ticaret Borsası’nın akreditasyon sürecinin tüm çalışmalarını detaylı olarak inceleyen Deniz, gün sonunda aynı ekibe kapanış toplantısı yaparak süreç hakkında bilgi verdi.

Denetçi Deniz, Yozgat Ticaret Borsasının üyeleri için yapmış olduğu çalışmalardaki başarısından ve borsa yetkililerinin denetim sürecinde gösterdiği misafirperverlikten ötürü teşekkür etti.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkekli, akreditasyon seviyesini artırarak denetim sürecini başarıyla geçtiklerini söyledi.

Başkan Erkekli, “Yönetim Kurulumuzla, Meclisimizle ve Personellerimizle yoğun bir çalışma süreci içindeyiz. Bundan sonraki her geçen gün bunun üzerine bir şeyler ekleyerek üye odaklı olarak çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bu belgeyi alıp akredite olmakla iş bitmiyor. Başarılarımızı daha iyi seviyeye götürmek adına bu çalışma ve gayretlerimiz sistemli olarak devam ettireceğiz. Ekibime özveriliyle çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.