Yozgat Termal Aqua Park ücretleri belirlendi

Yozgat Termal Aqua Park ücretleri belirlendi

Yozgat İl Özel İdaresi tarafından yaklaşık 10 Milyon TL harcama yapılarak inşa edilen ve daha sonra Yozgat Belediyesine devredilen ‘Termal Aqua Park ve Spor Merkezi’ için ücret tarifesi belirlendi.

A+A-

Yozgat İl Özel İdaresi tarafından yaklaşık 10 Milyon TL harcama yapılarak inşa edilen ve daha sonra Yozgat Belediyesine devredilen ‘Termal Aqua Park ve Spor Merkezi’ için ücret tarifesi belirlendi.

meclis-1-768x512.jpg

Belediye Meclis Kararı ile yetişkinler 20 lira, öğrenci 10 lira, şehit aileleri ve gazileri ile 0-6 yaş grubu ve engellilere ücretsiz olarak hizmet verecek.

Yozgat Belediyesi Ekim ayı Meclis toplantısı Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse başkanlığından yapıldı.
Belediye meclis salonunda düzenlenen toplantıda 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Belediye Başkanı Celal Köse, yaptığı konuşmada; belediye olarak yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

Başkan Köse, “Belediye olarak temelini attığımız inşatlarda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle şehrimizde büyük ihtiyaç olan Gençlik ve Kültür merkezinin ihalesini yaptık. Şuanda temelleri geçtik birinci katı neredeyse çıkmaz üzereyiz. Dört adet mahalle konağımızın ihalesini yaptık. Şuanda ikinci katların betonları atılmak üzere. 106 kişilik kreşimizin temel atma çalışmaları devam ediyor. Yaşar Uğur Parkımızın alan çalışması ve inşaat çalışmalarına başladık. Mehmet Hulusi Efendi Mahallesindeki, mahalle parkımızın yapımı devam ediyor. 12 tane halı sahamızı hizmete açtık. 3 tane halı saha için yer arama çalışması sürüyor. Spor Vadisi belediyemize geçti. Ön hazırlıklarını bitirdik, parasal olarak ilgili bakanlıklarımızdan ödenek bekliyoruz. Geldiği anda hemen ihalesini yapıp çalışmalarımıza başlayacağız. Termal aqua parkın tadilatı bitti. Gelecek yılda planladığımız mahalle konaklarımız, spor tesislerimiz alternatif yollarımız, kaldırım, park bahçe çalışmalarımızda birlikte inşallah önümüzdeki dönemde tamamen sahada olarak vazifesini yerine getirmiş belediye bir başkan ve meclis olmak için mücadelemizi vereceğiz. Bizler görev sürecinde en iyisini yapmak için mücadele vereceğiz.”dedi.

meclis-3-768x512.jpg

Toplantıda şu gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı:

“Gündemin birinci maddesinde Tarmel Aquapark işletme ve iştirakler müdürlüğü tarafından işletmesi görüşülerek kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde Termal Aquapark ücret tarifesi meclis tarafından alınan kararla yetişkin vatandaşlar için 20 TL, öğrencilere 10 TL, 0-6 yaşlara ücretsiz, haftada 1 gün belediye tarafından halk günü düzenlenerek ücretsiz hizmet, engelli kişiler kendilerini idame ettiremeyecekse yanında bir kişi olması şartı ile ücretsiz, şehit ve gazi ailelerine ücretsiz olarak oy birliği ile karara bağlandı.

Gündemin üçüncü maddesinde Termal aquapark teminat mektubunun sürmeli doğalgaza yatacak 150 bin liralık teminat mektubunun verilmesi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin dördüncü maddesinde Çamlık Milli Parkı işletmesinin 5 yıllık sözleşmesinin bitmesi nedeniyle tekrar sözleşme yenilenmesi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin beşinci maddesinde İl Sağlık Müdürlüğüne arsa tahsisi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin altıncı maddesinde Güneş enerji santrali kurulması görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin yedinci maddesinde imar tadilatları görüşülerek toplantı sona erdi.” 

Yeniufuk