Yozgat SMMMO’dan çalışma ofisleri

Yozgat SMMMO’dan çalışma ofisleri

Yozgat'ta defterdarlık ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünde muhasebeci ve mali müşavirlerin hizmetinde kullanılması amacıyla çalışma ofisleri oluşturulduğunu söyledi.

A+A-

Yozgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ahmet Bulut, meslektaşlarının istekleri doğrultusunda yaptıkları çalışma kapsamında Defterdarlık ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünde muhasebeci ve mali müşavirlerin hizmetinde kullanılması amacıyla çalışma ofisleri oluşturulduğunu söyledi.

SAYIN VALİ’MİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Yozgat (SMMMO) olarak Vali Ziya Polat’a çok teşekkür ettiklerini dile getiren Başkan Ahmet Bulut, “Meslektaşlarımızın işleri genelde meslek icabı Defterdarlık ve SGK ile oluyor. Bu yüzden il genelindeki meslektaşlarımız Defterdarlık ve SGK’ya gittiklerinde işlerini daha rahat yapabilmeleri adına ilgili kurumlarımızda bir çalışma ofisinin olmasının daha iyi olacağı yönünde istekte bulundular. Bu konuyu yönetim kurulumuzla birlikte Sayın Vali’miz Ziya Polat’a aktardığımızda sağ olsun kendileri olumlu karşıladı. Daha sonra İl Defterdarımız Sayın Erdoğan Yıldıraner ve ve SGK İl Müdürü Sayın Bilal Keskin Bey’e ilettik. Onlarda duyarlı yaklaşımları ile her iki kurumumuzda Yozgat SMMM Odası çalışma ofisleri açılmasını uygun buldular. Yapılan çalışma ile kısa sürede hem Defterdarlığımızda, hem de SGK’da artık meslektaşlarımızın kullanabilecekleri çalışma ofisleri kuruldu. Çalışma ofislerinde bilgisayar ve yazıcısı ile işlerini yapabilecekler. Sayın Valimiz Ziya Polat’ta ofisimizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.”dedi.

smmmo-sgk.jpg

ZAMAN VE İŞ KAYBININ DA ÖNÜNE GEÇİLMİŞ OLDU

Çalışma ofisleri sayesinde il ve özellikle ilçelerden gelen meslektaşlarının zaman ve iş kaybı yaşamasının da önüne geçildiğini vurgulayan Başkan Bulut, “Burada amacımız il ve ilçelerden gelen meslektaşlarımızın işlerini daha hızlı yapması, ofislerine gidip zaman kaybını önlemek işlerini anında kurumlarda çözmeleri için böyle bir girişimde bulunduk. Yapılan çalışma ile meslektaşlarımızın artık her iki kurumda da rahatlıkla işlerini yapabilecekleri çalışma ofislerine kavuşmuş oldu. Bu vesile ile meslektaşlarımıza yeni ofislerimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, bizlere bu imkanı sağlayan başta Sayın Valimiz Ziya Polat olmak üzere, ayrıca her zaman yanımızda olan Defterdarımız Sayın Erdoğan Yıldıraner ile SGK Müdürümüz Sayın Bilal Keskin’e bir kez daha teşekkür ediyorum.”diye konuştu. 

Yeniufuk