Yozgat Şehir Hastanesi'ne atandılar! Göreve hazırlar

Yozgat Şehir Hastanesi'ne atandılar! Göreve hazırlar

Yozgat Şehir Hastanesi’ne ataması yapılan 60 tıbbi sekretere yönelik verilen eğitim çalışmalarının ardından, doktorların yanında bugünden itibaren göreve başlayıp, doktorların hastaya daha fazla zaman ayırmalarına katkı sunacak.

A+A-

Yozgat Şehir Hastanesi’nde görev yapan hekimlerin hastalarını muayene etmelerinin yanında reçete ve rapor hazırlama, hastaların muayeneye giriş düzenlerini sağlama gibi işlemlerini yapmaları nedeniyle yaşadıkları sorun tıbbi sekreter ataması ile çözümleniyor.

Hastaneye ilk etapta ataması yapılan 60 tıbbi sekreterin eğitimleri tamamlanarak, yarından itibaren doktorların yanında göreve başlayacakları açıklandı.

Yozgat Şehir Hastanesi’ne atanan tıbbi sekreterlere yönelik oryantasyon eğitimi, hastane konferans salonunda verildi.

Hastane yöneticileri, yetkili hemşireler, doktorlar tarafından tıbbi sekreterlere bilgiler verildi, hastane ile birlikte Yozgat’ın tanıtımı da yapıldı. Sekreterlerin görevleri sırasında nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda da bilgiler verildi. Eğitim çalışmalarının bir bölümüne katılan Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Mustafa Kozan, ‘’Burada her zaman hasta odaklı bir çalışma oluyor. Bu hastaya hizmet adına da sizlerin desteği büyük olacak. Buradaki hekimlerimizle birlikte, beraber çalışarak da hastaya daha konforlu ve daha düzenli tedavi hizmeti nasıl bir verilir onun derdindeyiz. Bunlardaki en büyük paydalardan biri de sizler oluyorsunuz’’ dedi.

‘’ANNE BABAMIZ GİBİ DÜŞÜNMEMİZ GEREKİYOR’’

Tıbbi sekreterlere çeşitli uyarılarda da bulunan Başhekim Kozan, hiçbir şekilde gelen hastaları geri çevrilmemesi gerektiğini aktardı. Kozan, ‘’Bizim derdimiz gelen hastaları her zaman kendimizin birinci derece yakınlarımız gibi düşünmemiz gerekiyor. Anne babamız gibi düşünmemiz gerekiyor. Hiçbir hastayı geri çevirmemek adına biz neler yapabiliriz? onun derdinde olmamız gerekiyor. Çünkü bizim yaptığımız iş özel bir hizmet, hastanecilik hizmeti. Sizlerin destekleriyle, hekimlerimizle birlikte bunları sağlayacağız ve inşallah güzel hizmetler vereceğiz’’ diye konuştu.

‘’REÇETE, RAPOR VE TÜM HASTA DÜZENİNİN OLUŞTURULMASINDA TIBBİ SEKRETER ARKADAŞLARIMIZIN GÖREVİ OLACAK’’

Başhekim Uzman Dr. Mustafa Kozan eğitim sonrasında yaptığı değerlendirmede ise, Yozgat Şehir Hastanesi’ne de tıbbi sekreter atamalarının gerçekleştirildiğini hatırlatarak, 31 Ocak 2023 tarihine kadar 60 tıbbi sekreterin göreve başlayacağını aktardı. Ataması yapılan tıbbi sekreterlerin görevlerine başlamaya başladıklarını bildiren Kozan, bu personelin eğitimlerini de tamamlayarak, yarından itibaren göreve başlayacaklarının bilgisini verdi. Kozan açıklamasında şunları kaydetti:

‘’Tıbbi sekreter ve yardımcı sağlık personellerimiz ile birlikte hastanemizde hastalarımızı geri döndürmemeye, hekimlerimizin tamamen hasta odaklı çalışmalarını daha fazla arttırmak adına yapılan bir hamle. Hastalarımızı hiçbir şekilde geri çevirmeyip, buradan tüm tedavilerini tamamlatıp hastalarımızı tedavi imkanı sunmak istiyoruz. Doktorlarımızın direk olarak yanında görev yapacaklar. Reçete, rapor ve tüm hasta düzenini oluşturulmasında tıbbi sekreter arkadaşlarımızın görevi olacak. Şu an itibariyle eğitimleri tamamlanıp yarından itibaren de polikliniklere geçmiş olacaklar. Daha çok hastamızı memnun etmek, konforu sağlamak adına tedavisindeki düzenini sağlamak adına düzeni sağlamış olacağız. İnşallah Yozgat’ımız adına daha iyi hizmetler vermek adına güzel bir adım olacak.” 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.