Yozgat Şehir Hastanesi'nden Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliği

Yozgat Şehir Hastanesi'nden Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliği

Yozgat Şehir Hastanesi'nde, Yozgat Bozok Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü tarafından düzenlenen etkinlikle 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kutlandı.

A+A-

Yozgat Şehir Hastanesi'nde, Yozgat Bozok Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü tarafından düzenlenen etkinlikle 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kutlandı. Birleşmiş Milletler tarafından 1989 yılında kabul edilen Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin yıldönümü olan bu özel günde, çocuk haklarına dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Mehmet Akif Karaarslan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Elif Tinel ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Doç. Dr. Ayşe Şener Taplak danışmanlığındaki Bozok Üniversitesi öğrencileri, Çocuk Polikliniği'nde gerçekleştirdikleri etkinlikle çocuklarla bir araya geldi. Tedavi görmek için hastaneye gelen çocuklarla oyunlar oynayarak, çocuk haklarıyla ilgili notları içeren bir Çocuk Hakları Ağacı oluşturdular.

Etkinlik sırasında, çocuklara müzik eşliğinde keyifli anlar yaşatılırken, aynı zamanda çocuk hakları konusunda farkındalık kazandırıldı. Yozgat Bozok Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Doç. Dr. Ayşe Şener Taplak, konuşmasında tüm çocukların yaşam, eğitim, katılım, sağlık ve gelişim hakları olduğuna vurgu yaparak, bugünün çocuklarının geleceğin yetişkinleri olacağını ve bu nedenle çocukların haklarının bilincinde olmalarının önemini vurguladı.

Bu anlamlı etkinlik, çocuk haklarına ve sağlıklı gelişimlerine duyarlılık oluşturmayı amaçlayarak, toplumda bu konuda bilinç oluşturmayı hedefledi. Yapılan etkinlikle birlikte, çocukların haklarına dikkat çekilerek, onların sağlıklı ve güvenli bir çevrede büyümeleri için farkındalık oluşturuldu.

İlgili Haberler