Yozgat Şehir Hastanesi’nden büyük başarı! Tam 15 santimetre boyunda çıkartıldı

Yozgat Şehir Hastanesi’nden büyük başarı! Tam 15 santimetre boyunda çıkartıldı

Yozgat Şehir Hastanesi'nde gerçekleşen başarılı bir ameliyat sonucunda, 65 yaşındaki bir kadının karın ağrısı şikayetiyle başvurduğu Genel Cerrahi Polikliniği'nde 15 santimetrelik bir kitle tespit edildi.

A+A-

Yozgat Şehir Hastanesi'nde gerçekleşen başarılı bir ameliyat sonucunda, 65 yaşındaki bir kadının karın ağrısı şikayetiyle başvurduğu Genel Cerrahi Polikliniği'nde 15 santimetrelik bir kitle tespit edildi. Genel Cerrahi Hekimi Op. Dr. Efe Karayiğen tarafından gerçekleştirilen operasyonla bu kitle başarılı bir şekilde çıkarıldı.

Hastanın sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Op. Dr. Efe Karayiğen, "Hastamızın sağlığı şu an iyi durumda. Ameliyat sonrası iyileşme sürecini dikkatle takip ediyoruz" dedi.

yasli-kanin-kardindan-15-santimlik-kitle-cikarildi-4.jpg

Hastanın karın ağrısı şikayetiyle başvurması üzerine yapılan incelemeler sonucunda, karın bölgesinde 15 santimetrelik büyük bir kitle tespit edildi. Bu kitle hastada ciddi rahatsızlığa neden oluyordu ve acil bir ameliyat gerektirdiği kararına varıldı. Op. Dr. Efe Karayiğen, ultrason sonuçlarına dayanarak, "Bu kitlenin büyüklüğü ve şekli oldukça nadir görülen bir türdendir. Ameliyat risk taşıyordu, ancak başarılı bir operasyonla kitlenin çıkarılmasını sağladık. Herhangi bir organa zarar vermeden işlemi tamamladık. Hastamızı 2 gün boyunca hastanemizde gözlemleyeceğiz ve ardından taburcu edeceğiz" açıklamasında bulundu.

yasli-kanin-kardindan-15-santimlik-kitle-cikarildi-1.jpg

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan da bu başarılı operasyonu takdirle karşılayarak, "Hastamızın sağlık durumunu yakından takip edeceğiz. Genel Cerrahi Hekimi Op. Dr. Efe Karayiğen, yeni görevine başladığından beri başarılı ameliyatlar gerçekleştiriyor. Yozgat'ta sağlık hizmetlerini en üst düzeyde sunmak için çaba göstermeye devam ediyoruz" dedi.

Yeniufuk

İlgili Haberler