Yozgat Şehir Hastanesi’nden bir ilk daha!

Yozgat Şehir Hastanesi’nden bir ilk daha!

Yozgat Şehir Hastanesi’nde her hafta perşembe günü düzenlenmesi planlanan “Tedavi Arası Günleri” programı başlatıldı.

A+A-

Yozgat Şehir Hastanesi’nde her hafta perşembe günü düzenlenmesi planlanan “Tedavi Arası Günleri” programı başlatıldı.

Hasta ve hasta yakınları buluşma günleri kapsamında Yozgat Şehir Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan yatarak tedavi gören hastaları ziyaret ederek kendilerini ve yakınlarını hasta hakları konusunda bilgilendirdi.

2-147.jpg

DÜZENLİ OLARAK DEVAM EDECEK

Buluşmada hasta ve hasta yakınlarının memnuniyet ve şikâyetleri dinleyen Yozgat Şehir Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan bu buluşmaların her hafta düzenli bir şekilde devam edeceği, nitelikli ve kaliteli sağlık hizmetleriyle hasta haklarına önem veren bir yapıya sahip olduklarını belirtti.

Başhekim Kozan, bir sağlık kuruluşuna sağlık hizmeti almak için başvuran herkesin hizmetten genel olarak faydalanma, eşitlik ilkesi içinde hizmete ulaşma, kuruluşunu seçme ve değiştirme, bilgi isteme, mahremiyet özeni, tedaviyi reddetme ve durdurma, sağlık hizmetini güvenli bir ortamda alma ve saygınlık görme hakları olduğunu söyledi.

HASALAR VE HASTA YAKINLARI MEMNUN

Hastaların herhangi bir sorunla karşılaştıklarında Hasta Hakları Birimine başvuruda bulunabilecekleri ifade eden Başhekim Kozan, “Bu görüşme sonucunda iletilen öneri ve dilekler doğrultusunda gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Görüşülen hastalar ve hasta yakınları ziyaretten ve bilgilendirmeden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.” diye sözlerini tamamladı.

Sürmeli Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.