Yozgat Şehir Hastanesi'nden 15 seansla taburcu edildi

Yozgat Şehir Hastanesi'nden 15 seansla taburcu edildi

Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan, Ön Çapraz bağ ve Menisküs tamiri ameliyatı sonrası diz eklemi şikayeti üzerine Yozgat Şehir Hastanesi Fizik Tedavi bölümüne müracaat eden bir hasta Fizyoterapi ünitesinde 15 seansla taburcu edildiğini söyledi.

A+A-

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan, Ön Çapraz bağ ve Menisküs tamiri ameliyatı sonrası diz eklemi şikayeti üzerine Yozgat Şehir Hastanesi Fizik Tedavi bölümüne müracaat eden bir hasta Fizyoterapi ünitesinde 15 seansla taburcu edildiğini söyledi.

Başhekim Kozan konu ile alakalı yaptığı açıklamada, “Yozgat Şehir Hastanemiz Fizik Tedavi Bölümüne müracaat eden hastamız ön çapraz bağ ve menisküs tamiri ameliyatı sonrası diz ekleminde hareket açıklığı kaybı kas kuvvet kaybı ve bacak kaslarında atrofi, yürüme problemleri gibi şikayetleri bulunmaktaydı. Fizyoterapi ünitemizde 15 seans fizyoterapi programı, fizyoterapistlerimiz tarafından kas kuvvetlendirme için progresif rezistif, germe ve propriyoseptif egzersizler, nöromüsküler elektirik stimülasyonu gibi uygulamalar yapılarak, yaklaşık 40 derecelik diz fleksiyonu rehabilite edilerek normal açısal değeri, normal yürüme paterni kazandırılarak taburcu edilmiştir. Hastamıza tekrar geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, Fizyoterapistlerimize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

seans2.jpg seans.jpg

İlgili Haberler