Yozgat Şehir Hastanesi'nde yine bir ilk daha

Yozgat Şehir Hastanesi'nde yine bir ilk daha

Yozgat Şehir Hastanesi başarılı ameliyatlarına ilk kez yapılan Laparoskopik Sürrenal ameliyatı bir yenisini daha ekledi.

A+A-

Yozgat Şehir Hastanesi başarılı ameliyatlarına ilk kez yapılan Laparoskopik Sürrenal ameliyatı bir yenisini daha ekledi.

Genel Cerrahi Hekimi Op. Dr. İsmail Kamacı; hastanelerinde ilkleri gerçekleştimenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Adrenal adenomlar (böbreküstü bezinin kitleleri), böbreküstü bezinin iyi huylu tümörleridir. Adrenal adenomlar, adrenal bezin en sık görülen kitle lezyonlarından olup görüntülemelerde sıklıkla rastlantısal olarak tespit edilirler. Genellikle küçüktürler nadiren boyutları 4 cm’yi geçebilir. Boyutu 6 cm ve üzerinde ise adrenal kitlenin malign olma olasığı yüzde 85’e çıkar.Fonksiyonal adrenal adenomların tedavisi etkilenmiş olan adrenal bezin cerrahi olarak çıkartılmasıdır. Mümkünse Laparoskopik Adrenalektomi tercih edilmelidir. Adrenalden kaynaklanan 4 cm üstündeki MRG’de şüpheli görünüm veren tüm kitlelere adrenal kanser olasılığına karşı cerrahi tedavi yapılmalıdır. Bizde hastamızda Laparoskopik Adrenalektomi yöntemini tercih ederek başarılı bir ameliyat gerçekleştirdik. Hastamızı 1-2 gün burada misafir edeceğiz. Taburcu olduktan sonrada düzenli aralıklarla kontrollerini sağlayacağız, geçmiş olsun.’’ dedi.

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz Dr Mustafa Kozan, hastanelerinde Yozgat’ta ilkleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Hastamıza acil şifalar diler, Op. Dr. İsmail Kamacı ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.”dedi.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.