Yozgat Şehir Hastanesi'nde Girişimsel Radyoloji ünitesi açıldı

Yozgat Şehir Hastanesi'nde Girişimsel Radyoloji ünitesi açıldı

Yozgat Şehir Hastanesinde ciltten girilerek tedavilerin yapıldığı Girişimsel Radyoloji Ünitesi bölümü Uzm. Dr. Ahmet Tanyeri ve Uzm. Dr. Onur Karacif’in sorumluluğunda açıldı.

A+A-

Yozgat Şehir Hastanesinde ciltten girilerek tedavilerin yapıldığı Girişimsel Radyoloji Ünitesi bölümü Uzm. Dr. Ahmet Tanyeri ve Uzm. Dr. Onur Karacif’in sorumluluğunda açıldı.

Uzm. Dr. Ahmet Tanyeri ve Uzm. Dr. Onur Karacif, yaptıkları açıklamada şu bilgileri verdi: “Girişimsel Radyoloji, radyolojinin tedavi edici bölümüdür. Girişimsel radyologlar, görüntüleme kılavuzluğunda minimal invaziv yöntemlerle perkütan (ciltten girilerek) tedaviler yaparak diğer klinik branşlara birçok konuda yardımcı olmaktadırlar. Girişimsel Radyolojideki işlemler; görüntüleme kılavuzluğunda cerrahiye göre çok daha az invaziv yöntemler kullanarak, tedaviyi yönlendirir. Genellikle bu işlemler hastalar için daha kolaydır. Çünkü geniş kesiler yoktur, daha az ağrı, risk ve daha kısa iyileşme zamanı ile işlemler tamamlanır. Bu işlemler lokal veya gereğinde genel anestezi altında gerçekleştirilir.”

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Mustafa Kozan’da hastanenin her geçen gün hizmet kalitesini artırmaya devam ettiğini söyledi. Başhekim Kozan, “ Girişimsel Radyolojik işlemler vasküler (damarla ilgili) ve non-vasküler (damar dışı organlarla ilgili) olarak iki büyük gruba ayrılır. Hastanemiz Girişimsel Radyoloji Ünitesinde ilk etapta belirlenmiş non-vasküler işlemler yapılacaktır. Girişimsel Radyoloji Ünitesinde mesai saatleri içerisinde olmak üzere dış merkez dâhil ayaktan hasta kabulü (yatış gerektirmeyen) yapılacak, gerekli tetkik ve tedavi süreci başlatılacaktır. İşlem öncesi ve/veya sonrası yatış ve takip-tedavi gerektiren hastaların işlemleri ilgili klinik branş uzmanı ile koordineli yürütülecektir. Girişimsel Radyoloji alanında hastanemize vermiş oldukları hizmetler ve desteklerden dolayı Uzm. Dr. Ahmet Tanyeri ve Uzm. Dr. Onur Karacif’e teşekkür ediyoruz.”dedi.

Dr. Tanyeri ve Karacif’e ; Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Cahit Bekir Kayhan ve Hastane Başhekimi Uzmn Dr. Mustafa Kozan tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.