Yozgat Şehir Hastanesi'nde bilgilendirme standı açıldı

Yozgat Şehir Hastanesi'nde bilgilendirme standı açıldı

Yozgat Şehir Hastanesi, sağlık hizmetlerini daha etkili ve bilinçli bir şekilde sunmak amacıyla eczacılar ve eğitim hemşireleri tarafından düzenlenen bir bilgilendirme etkinliğine ev sahipliği yaptı.

A+A-

Yozgat Şehir Hastanesi, sağlık hizmetlerini daha etkili ve bilinçli bir şekilde sunmak amacıyla eczacılar ve eğitim hemşireleri tarafından düzenlenen bir bilgilendirme etkinliğine ev sahipliği yaptı. Hastane girişlerinde kurulan "Akılcı İlaç ve Antibiyotik Kullanımı" standı, hastane ziyaretçilerine önemli bilgiler sunarak sağlık konusundaki farkındalığı artırmayı hedefliyor.

Başhekim Uzman Dr. Mustafa Kozan, poliklinik girişlerindeki standı ziyaret ederek etkinliği destekledi. Ziyaret sırasında Başhekim Kozan, yaptığı açıklamada, "Hekimlerin reçete etmedikçe, bireylerin kendi başlarına veya başkalarının tavsiyeleriyle ilaç kullanmamaları son derece önemlidir. Antibiyotikler, antiviraller, antifungaller ve antiparaziterler, gereksiz ve uygun olmayan şekillerde kullanıldığında etkilerini kaybeden ilaçlardır. İlaçlar, sadece hekim tarafından reçete edildiğinde, eczacının rehberliğinde doğru zamanda ve doğru dozda kullanılmalıdır" dedi.

Gün boyunca devam eden bilgilendirme etkinliklerinde, hasta ve hasta yakınlarına broşürler aracılığıyla akılcı ilaç ve antibiyotik kullanımının önemi detaylı bir şekilde anlatıldı. Standın amacı, toplumun ilaç kullanımı konusundaki bilinç düzeyini yükselterek gereksiz ilaç kullanımının önüne geçmek ve sağlık hizmetlerinde daha etkin bir işbirliği sağlanıyor.

Hastane yönetimi, benzer etkinliklerin düzenli aralıklarla gerçekleştirilerek toplumun sağlık konusundaki bilinç düzeyini sürekli olarak artırmayı planlanıyor.

İlgili Haberler