Yozgat Şehir Hastanesi ilk mezunlarını verdi

Yozgat Şehir Hastanesi ilk mezunlarını verdi

Yozgat Şehir Hastanesi’nde 2022 Yılı Gebe Okulu ilk mezunlarının mezuniyet sevinci yaşandı.

A+A-

Yozgat Şehir Hastanesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gebe Okulu 2022 yılının ilk mezunlarını verdi.
Yozgat Şehir Hastanesi’nde 2022 Yılı Gebe Okulu ilk mezunlarının mezuniyet sevinci yaşandı.

Türkiye’nin ilk Şehir Hastanesi olarak Anne Dostu, Bebek Dostu unvanına sahip hastane de Başhekim Yardımcısı Dr. Mehmet Akif Karaaslan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Elif Tinel’in katılımlarıyla Gebe Okulu’ndan 2022 yılının ilk mezunları olan anne adaylarımıza sertifikaları verildi.

Alanında deneyimli ve eğitimli Ebe Habibe Başaran, Ebe Demet Civan, Fizyoterapist Ümmügülsüm Köken Gül eşliğinde 5 haftalık eğitim gerçekleştirildi.

Eğitim sürecinde Gebeliğin oluşumuz ve fizyolojisi, Gebelikte tehlike belirtileri ve önlemler, Gebelikte günlük yaşam, Beslenme, Doğum süreci ve doğum ağrısı ile ilaçsız baş etme yöntemleri (meditasyon, egzersiz, nefes egzersizi, masaj vb.),Yenidoğan özellikleri-bakımı-yıkanması-masaj, Anne sütü ve emzirme, Lohusalık, Aile Planlaması konularında verildi.Nefes egzersizi, meditasyon, gebelik egzersizi uygulamalarıyla desteklenen gebeler bilgi ve beceri kazanarak mezun oldular.

Eğitim sonunda doğum odaları gezdirilen ve ebelerle tanıştırılan gebelere katılım belgeleri takdim edildi. Eğitim alan gebeler bu eğitimler ile kendilerini daha güvende hissettiklerini, daha bilinçli olduklarını ve ne yapacaklarını bildikleri için daha rahat hissettiklerini ifade edip gebe okulu çalışanlarımıza ve hastane yönetimimize teşekkür ettiler.

Başhekim Yardımcısı Dr. Mehmet Akif Karaaslan, "Gebe Okulunda, doğuma ve bebeğe hazırlık eğitimleri ile anne adaylarına bilimsel ve güncel bilgiler sunmaktayız. Yapılan uygulamalarla verilen bilgilerin pekiştirilmesi sağlanmaktadır. Okulumuzun amacı doğumla ilgili doğru ve bilinçli kararlar verilmesini sağlamak, sağlıklı ve normal doğum yaptırabilmek, doğum sonrası, emzirme ve bebek bakımı konusunda bilgilendirmek, hamilelik, doğum ve doğum sonrası dönemi sağlıklı, güvenli bir şekilde geçirmelerine yardımcı olmaktır" dedi.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.