Yozgat Şehir Hastanesi duyurdu! Yakın takibe alınacak

Yozgat Şehir Hastanesi duyurdu! Yakın takibe alınacak

Yozgat Şehir Hastanesi Covid geçiren hastaları yakın takip alarak yalnız bırakmayacak.

A+A-

Yozgat Şehir Hastanesi’nde, COVID-19 geçiren hastaların sağlık durumlarının kontrol ve takibi için COVID-19 Takip Merkezi hizmete açıldı.

Yozgat Şehir Hastanesi Covid geçiren hastaları yakın takip alarak yalnız bırakmayacak. Yozgat Şehir Hastanesi’nde Covid salgınının ilk gününden beri ön safhalarda yer alan sağlık ekibi ile bir birim daha hizmete girdi.

“Covid-19 Takip Merkezi” Sağlık Bilim Kurulunun hazırlamış olduğu takip programı çerçevesinde bugünden itibaren enfeksiyon uzmanı Uz. Dr Demet Sadece ve ekibi ile hasta kabulüne başlayacak.

1-002.png

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) geçirmiş hastaların, varsa hastalığa bağlı komplikasyonlarının takip edileceğini ve olası sağlık sorunlarına erken müdahalede bulunacağını söyledi.

Başhekim Kozan, “Kovid-19 geçirmiş vatandaşlar merkezimizden randevu alabilecek. Kişinin sağlık durumu değerlendirilerek, gerek duyulması halinde ilgili uzmanlık alanlarına da yönlendirmeleri yapılacak.
Böylece Kovid-19'un uzun dönemli etkileri yakından takip edilerek, olası sağlık sorunlarının önüne geçilecek. Merkezlerdeki işlemler ücretsiz yapılacak” dedi.

Yozgat Hakimiyet