Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Kozan: Çocukların gelişiminde çok önemli

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Kozan: Çocukların gelişiminde çok önemli

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan, sütün insan sağlığı açısından önemli besin kaynağı olduğunu belirterek, özellikle çocukların gelişiminde süt tüketiminin çok önemli olduğunu söyledi.

A+A-

Başhekim Uz. Dr. Mustafa Kozan, beraberinde Hastane Müdürü Fatih Erdem ve hemşireler ile birlikte 1 Haziran Dünya Süt Günü dolayısıyla Çocuk Hastalıkları Servisinde tedavi gören çocuklara süt dağıtımı yaptı. Çocuklarla sohbet ederek neşelendiren ve moral veren Kozan, çocuklara geçmiş oldun dileklerinde bulundu.

Başhekim Kozan, BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Uluslararası Sütçülük Federasyonu (IDF) tarafından 2001 yılından itibaren her yıl 1 Haziran tarihinin Dünya Süt Günü olarak kutlandığını belirtti.

Kozan, “Besinsel açıdan ‘mükemmel gıda’ olarak nitelendirilen süt, insan sağlığı açısından şüphesiz büyük önem taşımaktadır. Kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşmasının temel taşı olan kalsiyumun ana kaynağı olan süt, içerdiği protein, vitamin ve minerallerle zihinsel gelişimde de önemli rol oynamaktadır. Sağlık açısından son derece değerli bir ürün olan sütün, tüm yaş gruplarında kişi başına düşen süt tüketiminin arttırılması için, toplumsal bilinci arttırmalıyız. Bugün hastanemiz Çocuk Hastalıkları servisinde çocuk hastalarımızı ziyaret edip onları dinledik ve süt tüketimi bilincini oluşturabilmek için süt ikramında bulunduk. Bu bilinci sağlayabiliyorsak ne mutlu bize. Bu vesile ile Dünya Süt Gününü kutluyorum.” diye konuştu. 

Yeniufuk