Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Kozan açıkladı! Kritik rolünü vurgulayarak hayati bir süreç olduğuna dikkat çekti

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Kozan açıkladı! Kritik rolünü vurgulayarak hayati bir süreç olduğuna dikkat çekti

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Mustafa Kozan, Dünya Anestezi Günü'nde anestezinin kritik rolünü vurgulayarak ameliyatların hayati bir süreç olduğuna dikkat çekti.

A+A-

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Mustafa Kozan, Dünya Anestezi Günü'nde anestezinin kritik rolünü vurgulayarak ameliyatların hayati bir süreç olduğuna dikkat çekti. Kozan, hastane yönetim ekibi ile anestezi hekimleri, teknisyen ve teknikerleri ziyaret ederek, onların başarılarına dikkat çekti.

Uz. Dr. Kozan, anestezi mesleği hakkında bilgi vererek, ameliyat sırasında anestezinin hastalar için ne kadar önemli olduğunu açıkladı. Ameliyatların sıkıntısız ve konforlu bir şekilde gerçekleştirilmesinin hastaların iyiliği açısından kritik olduğunu belirtti. Ağrıyı yok ederek, hastaların ameliyat sırasında rahat hissetmelerini sağlayan anestezinin, tıp dünyasında büyük bir ilerleme olduğuna vurgu yaptı.

ameliyatlarda-anestezinin-onemi-1.jpg

Dünya Anestezi Günü'nün, ilk anestezi uygulamasının yapıldığı tarih olan 16 Ekim 1846'yı anma amacı taşıdığını belirten Kozan, bu önemli günün her yıl 16 Ekim'de kutlandığını söyledi.

Başhekim Kozan, anestezi uygulamalarının tıp eğitimi almış uzmanlar tarafından gerçekleştirildiğini ve anestezi teknikerlerinin de bu süreçte önemli bir rol oynadığını ifade etti. Genel anestezinin amacının uygun cerrahi koşulları sağlamak olduğunu ve hastanın bilinç kaybı yaşayarak ağrıdan kurtulduğunu belirtti. Aynı zamanda anestezi hekimlerinin, hastaların güvenliğini ve sağlığını ameliyat süresince sürdürmekle görevli olduğunu ekledi.

ameliyatlarda-anestezinin-onemi-2.jpg

Başhekim Kozan, cerrahi tedavinin başarısının anestezi ve cerrahi ekiplerinin işbirliğiyle mümkün olduğunu ve hayati fonksiyonların izlenmesinin, monitörizasyonun ve acil müdahalenin anestezi uzmanları tarafından kontrol edildiğini vurguladı.

ameliyatlarda-anestezinin-onemi.jpg

Kozan ve hastane yönetim ekibi, anestezi hekimleri ve teknikerlerine karanfil vererek, onların özverili çalışmalarını ve hastalara verdikleri hizmeti takdir etti. Başhekim, anestezi ekibinin ameliyathane ile ilgili görüş ve önerilerini de dinledi.

 

İlgili Haberler