Yozgat Şehir Hastanesi Avrupa’nın da en iyisi seçildi

Yozgat Şehir Hastanesi Avrupa’nın da en iyisi seçildi

Türkiye’de ilk Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan ve 2018 yılında HIMSS ve EMRAM seviye 7 tam dijital hastane olarak görülen Yozgat Şehir Hastanesi, dijitalleşmede Türkiye’de ve Avrupa’da en iyi dijital hastane seçildi.

A+A-

Türkiye’de ilk Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan ve 2018 yılında HIMSS ve EMRAM seviye 7 tam dijital hastane olarak görülen Yozgat Şehir Hastanesi, HIMSS Analytics ekibi tarafından büyük beğeni ve takdire şayan görülerek bu yılda dijitalleşmede Türkiye’de ve Avrupa’da en iyi dijital hastane seçildi.

475 yatak kapasitesiyle Yozgat ve çevresinin tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılayan hastane, 2018 yılında dünyanın bu konuda en çok itibar gören HIMSS’in (Healthcare Information and Management Systems Society) en üst noktası olarak kabul edilen “Seviye 7 Tam Dijital Hastane” sertifikasyonunu almıştı. Bu yılda Yozgat Şehir Hastanesi HIMSS Analytics ekibi tarafından yapılan araştırmalarda dijitalleşmede Türkiye’de ve Avrupa’da en iyi dijital hastanesi olarak görüldü.

hastane2.jpg

BAŞARI TESADÜF DEĞİL

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan, hastanelerinin fiziki ve genel durumu bakımında her geçen gün gelişimini sürdürdüğünü söyledi.

Türkiye ve Avrupa’da HIMSS Analytics ekibi tarafından büyük beğeni ve takdire şayan görülerek bu yılda yine Dijital en üst seviyesine ulaşan hastane olma unvanına sahip olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Başhekim Kozan, “Halkımıza en kaliteli sağlık hizmeti sunma bilinci ile yaptığımız çalışmalar sonucunda Yozgat’ımıza ve bizlere bu gururu yaşatan Kamu-Özel bünyesi altında çalışan bütün çalışanlarımıza, desteğini hiçbir zaman esirgemeyen devlet büyüklerimize ve bakanlık yetkililerimize teşekkür ediyorum. Dijital en üst seviyesine ulaşan hastanemizde HIMSS EMRAM Geliştirme Komisyon üyelerimiz; başta Bilgi Sistemlerinden sorumlu Başhekim Yardımcımız Dr. İsmail Şimşek olmak üzere, doktorlarımız Damla Kayalp, Süleyman Sarı, Esra Eraslan ve Osman Yazıman; hemşirelerimiz Aynur Koçak, Mikail Orhan, Yunus Yıldız ve Murat Gözel; eczacımız Furkan Erciyas, diyetisyenimiz Şeyma Şahin, iletişim ve tanıtım birimimizden Oğuzhan Kara, Bilgi Teknolojileri yöneticimiz Gülcan Yağmur, Bilgi Teknolojileri proje yöneticimiz Hasan MAÇİN, HBYS operasyon yöneticimiz Osman Aktaş ve ICT operasyon yöneticimiz Tolgahan Uçar HIMSS Analytics ekibi başta olmak üzere tüm personelimize teşekkür ederim. İnşallah bundan sonrada Yozgat Şehir Hastanesi olarak sağlık alanında ilkleri gerçekleştirmenin gururunu hep birlikte yaşayacağız.”diye konuştu.

Yeniufuk