Yozgat Müftüsü Ali Gülden uyardı: Sakın inanmayın!

Yozgat Müftüsü Ali Gülden uyardı: Sakın inanmayın!

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, sosyal medyada dolaşan 'Kurasız Hac İmkanı' ve 'Özel Hac' ilanlarına karşı hacı adaylarını uyardı.

A+A-

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, sosyal medyada dolaşan 'Kurasız Hac İmkanı' ve 'Özel Hac' ilanlarına karşı hacı adaylarını uyardı. Gülden, bu tür ilanlara inanmanın vatandaşları mağdur edebileceğini vurgulayarak, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından noter huzurunda çekilen kura sonuçlarına göre belirlenen sıra dışındaki ilanlara itibar edilmemesi gerektiğini ifade etti.

Son günlerde artan sosyal medya ilanlarına dikkat çeken İl Müftüsü Gülden, "Kurasız Hac İmkanı" ve benzeri ifadelerle yapılan paylaşımların asılsız olduğunu belirtti. Toplam hac kontenjanının 83,430 olduğunu hatırlatan Gülden, bu kontenjan içerisinde yer alanların 2 Kasım 2023 tarihinde yapılan kura ile belirlendiğini söyledi.

Müftü Gülden, hac vizesinin sadece kura sonucu belirlenen adaylara verildiğini vurgulayarak, bu konuda yapılan yanıltıcı paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiğini dile getirdi. Ayrıca, Suudi Arabistan Krallığı'nın ve Dış İşleri Bakanlığı'nın e-vize uygulamasının sadece turistik amaçlı ziyaretlere uygun olduğunu, hac döneminde ise geçerli olmadığını net bir şekilde duyurduğunu hatırlattı.

Gülden, ülkeden hacca gitmek isteyen 2,5 milyon insanın sadece kura sonucu şansa sahip olduğunu belirterek, "Kurasız Hac" iddialarının vatandaşları istismar edebilecek potansiyel dolandırıcılara karşı dikkatli olunması gerektiğini ifade etti. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından noter huzurunda çekilen kura sonucu belirlenen sıra dışında hacca gitme şansının olmadığını vurgulayan Gülden, hacı adaylarının bu tür asılsız ilanlara itibar etmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

İlgili Haberler