Yozgat koronaya karşı direniyor!

Yozgat koronaya karşı direniyor!

30 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında Yozgat’ta vaka sayısı her 100 bin kişide 154,14 olarak açıklandı.

A+A-

Yozgat'ta vaka sayıları düşüş hızı devam ediyor. 30 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında Yozgat’ta vaka sayısı her 100 bin kişide 154,14 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanlığı 30 Ekim-5 Kasım arasında 100.000 kişide bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısını belirten haritayı açıkladı. Yeni haritada Yozgat’ın vaka oranlarında düşüş sürdü. 23-29 Ekim tarihleri arasında 163,92 olan vaka sayısı 30 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında 154,14 olarak belirlendi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görüldüğü günden bu yana 70 binin üzerinde vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs ile mücadele devam ediyor.

Normalleşme sürecinin ardından Yozgat’ta tedbirler alınmaya devam ederken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı, illere göre haftalık koronavirüs vaka sayıları tablosundaki düşüş sürdü. Riskli iller arasında bulunan ancak alının sıkı tedbirler ile normale dönen Yozgat’ta vaka sayılarındaki azalış sevindirdi.

 

Aşılamada yüzde 72

Yozgat Valiliği koordinesinde yapılan çalışmalar ve alınan tedbirlerin yanı sıra vatandaşların aşıya erişebilirliği konusunda çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Yozgat’ta aşılamada mavi kategori geçiş için yoğun çalışmalar yapılıyor. Vatandaşların korona aşısına ulaşımında kolaylık sağlamak amacıyla oluşturulan mobil aşı standlarında yoğunluk dikkat çekiyor. Yozgat’ta aşılama oranı yüzde 72,5 olarak yansıdı.

Yozgat Hakimiyet