Yozgat İleri Gazetesi’nden ayrılan Seyfi Çelikkaya’dan ilk açıklama

Yozgat İleri Gazetesi’nden ayrılan Seyfi Çelikkaya’dan ilk açıklama

Yozgat’ta uzun yıllar gazetecilik yapan Seyfi Çelikkaya, İleri Gazetesi’nden neden ayrıldığıyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

A+A-

Yozgat’ta uzun yıllar gazetecilik yapan Seyfi Çelikkaya, İleri Gazetesi’nden neden ayrıldığıyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Gazeteci Seyfi Çelikkaya, “Önceki gidişlerim-gelişlerim sessiz, sedasız oldu. Bu kez, yine zorunluluk nedeniyle ‘ayrıldım’ notunu düşmem gerektiğine inandım, öyle yaptım. Sosyal medya hesabımdan yapmış olduğum paylaşım ile birlikte arayanlar, soranlar, paylaşım altına yorum yapan dostlarım, arkadaşlarım, okurlarım oldu. Gazete ile yollarımın ayrılmasını ‘emekli olmuşum/mesleği bırakmışım’ şeklinde yorumlayanlar da azımsanmayacak kadardı.” İfadelerini kullandı.

İşte Seyfi Çelikkaya’nın sosyal medya hesabından paylaştığı “Zorunluluk!..” başlıklı o açıklama..

Yerköy ilçesinde 1976 yılında amatör ruh ile başlayıp, bu ruhu üzerimden atmadan gazetecilik mesleğimi, yerel ve ulusal gazetelerde, haber ajanslarında, farklı pozisyonlara sürdürdüm. Hayaller kurdum, kurduğum hayalleri gerçeğe dönüştürmek için mücadele verdim, başarıyı birlikte yola çıktıklarımla paylaştım.

Öncesinde Aslan-Muammer Karadeli, sonrasında da Mükremin Kayhan ile yollarımız İleri gazetesinde birden fazla kesişti. Gelişlerim-gidişlerim olmuş olsa da meslek yaşantımın önemli bir kesiminde İleri hep var oldu. Kısa süre önce ise, kendi isteğimle İleri ile olan birlikteliğime son noktayı koymak zorunluluğu hissettim.

“Bazı meslekler vardır, bırakmak veya yeniden başlamak sizin elinizde olmaz. Gazetecilik mesleği de işte o mesleklerden birisidir. Başladın mı bırakamazsın. Gazete ile yolarımı ayırdıktan sonra, bir süre künyede isminin yer alacak olması nedeniyle daha önce kaleme almam gereken bu yazıyı erteledim.

Gazete ile yollarımı ayırdım, yeni bir yolda mesleki sorumluluğumun gereğini yapmak üzere hazırlıklarım bir süre daha devam edecektir.

Bundan yaklaşık iki yıl önce Ankara başta olmak üzere yurdun farklı bölgelerinden, yurt dışından mesleğe ömrünü vermiş meslektaşlarım tarafından, Türkiye’nin ihtiyacı olan, yaşanılan boşluğu doldurmak üzere yola çıkan ‘Ajans Bizim’ ailesi içerisinde başlangıçtan itibaren yer aldım, almaya da devam ediyorum. Ulusal düzeyde yayın yapan, aboneleri bulunan ve önümüzdeki süreçte abone sayısının daha da artacağına yürekten inandığım ‘Ajans Bizim’ adlı haber ajansına Yozgat ve bölgemizdeki geliştirmeleri aktarmaya devam ediyorum, daha aktif çalışmalara imza atıp, bölgemizin ulusal platformlarda haberlerinin yer almasına yönelik katkı sunacağım.

Türkiye’nin ilk foto/haber ajansı olan ‘Depo Photos’ hem yurt içerisinde hem de dünyanın farklı ülkelerindeki gazete, dergi, televizyon, internet sitesi, kurum, kuruluşlara fotoğraf ve foto/haber servisi yapmaktadır. Daha önceden olduğu gibi, bugünden itibaren Yozgat’ın sosyal, kültürel, turizm vs. gibi yönlerini içeren fotoğraf çalışmalarını belgesel tadında hazırlayıp, servis ederek, Yozgat’ın farklı yönlerinin tanıtımına katkı vermeye devam edeceğim.

Son olarak; Yozgat benim için doğup, büyüdüğüm, doğduğum bir şehir olmanın da ötesindedir. İlçesini, beldesini, köyünü, mezrasını birden fazla gezip, fotoğrafladığım, haberlerini yaptığım her karış taşını/toprağını iliklerimde hissettiğim Yozgat’tan kızgınlık anında söylemiş olduğum ‘bu ilden gideceğim!’ anlık serzenişlerim dışında, bugüne kadar bu ilden ayrılmayı hayal bile etmedim. Bu saatten sonra da gitmeyi düşünmüyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.