Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yurtlu'dan Alevi Kültür Derneğine ziyaret

Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yurtlu'dan Alevi Kültür Derneğine ziyaret

Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, Merkezi Ankara’da kurulu bulunan Alevi Kültür Dernekleri Yozgat Şubesi’ni ziyaret etti.

A+A-

Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, Merkezi Ankara’da kurulu bulunan Alevi Kültür Dernekleri Yozgat Şubesi’ni ziyaret etti Yurtlu, Şube Başkanı Bektaş Güren’den dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

İçişleri Bakanlığınca uygulanan Kamu STK İşbirliğinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında ziyaretlerini sürdüren İl Müdürü Yurtlu, dernek başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle, derneklerin kamu ve uluslararası fon sağlayıcılardan alacakları mali destekler, birlikte yapılacak faaliyetler hakkında bilgi paylaşımında bulundu.  Beraberindeki Müdürlük personeliyle STK’larda kurumsal kimlik bilincinin yerleşmesi, kazanılması ve geliştirmesi hususlarına değinen İl Müdürü Yurtlu, “Bu ziyaretlerdeki amacımız,  derneklere rehberlik etmek, güncel ve değişen mevzuat hakkında hatırlatmalarda bulunmak ve sorun ve çözüm önerilerini birlikte yerinde paylaşarak çözüm üretmektir” diye konuştu.

Alevi Kültür Dernekleri Yozgat Şube başkanı Bektaş  Güren  ziyaretin Muharrem ayı başında gerçekleşmesine de dikkat çekerek, oldukça anlamlı ve yararlı bir ziyaret olduğunu ifade etti.  İl Müdürü Hakkı Yurtlu ile beraberindeki personeline de teşekkür etti.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.