Yozgat İl Müftüsü Gülden'den iyilikte yarışanlara çağrı

Yozgat İl Müftüsü Gülden'den iyilikte yarışanlara çağrı

Yozgat Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Soğuk Üşütür İyilik Isıtır” temasıyla başlatılan yardım kampanyasında toplanacak gıda, giyim ve yakacaklar İdlib’e gönderilecek.

A+A-

Yozgat Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Soğuk Üşütür İyilik Isıtır” temasıyla başlatılan yardım kampanyasında toplanacak gıda, giyim ve yakacaklar İdlib’e gönderilecek.

Yozgat İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi iş birliğinde “Soğuk Üşütür İyilik Isıtır” sloganıyla yardım kampanyası devam ediyor.

Son günlerde yaşanan olumsuz hava şartları üzerine ülke sınırının hemen yanı başında çadırlarda yaşayan ihtiyaç sahipleri için yardım seferberliği başlatıldı.

Yozgat Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Soğuk Üşütür İyilik Isıtır” temasıyla başlatılan yardım kampanyasında toplanacak gıda, giyim ve yakacaklar İdlib’e gönderilecek.

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, Suriye’nin kuzey kısmında yaşanan ve insanın içini parçalayan son derece olumsuz şartlarda yaşamak zorunda kalınan bu insanlık dramı üzerine bir yardım kampanyası başlatıldığını söyledi.

Müftü Gülden, İdlib’de çadırlara kalanlar için başlattıkları kampanyaya, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini aktardı.Kış mevsiminin başlamasıyla Suriye’nin kuzeyinde bulunan İdlib’de zor şartlar altında çadırlarda hayatlarını sürdürmeye çalışan insanlar için Türkiye Diyanet Vakfı, ülke genelinde acil yardım kampanyası başlattığını hatırlatan Müftü Gülden, İdlib'de yaşanan kış şartlarının çok zor olduğuna dikkat çekti.

Müftü Gülden, kış şartlarının çetin geçtiğini belirterek, “Bizler evlerimizde sıcak bir ortama ihtiyaç hissediyoruz. Suriye’nin kuzeyi İdlib’te de soğuktan insanlar kendilerini korumaya, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. İhtiyaç sahiplerine el uzatmak onlara yardım etmek insanlık görevimiz. Suriye’nin kuzey kısmında ülkemizin el uzattığı, orada insanlara geçici konutlar inşa ettiği, bakımını beslenmesini üstlendiği ciddi bir kitle var. Eğer o kitle orada tutulup, oradaki ihtiyaçları yerli yerinde giderilemezse geçmişte yaşadığımız sıkıntılı göç dalgasıyla heran yüzyüze gelebileceğimizde bir gerçek. Bütün bunların üstesinde oradakiler bizim din kardeşimiz. Şöyle 100- 150 yıl geriye gittiğimizde bizimle aynı coğrafyayı aynı toprakları bizimle aynı vatan savunmasında yakınlarını akrabalarını şehit vermiş insanlar. Yani hem din kardeşlermiz hem ülke kardeşlerimiz durumunda idiler. Onlarada bir vesile kış mevsiminde el uzatmak onların ihtiyaçlarını gidermek bağlamında da bir kampanya başlattık. Biz müftülük olarak. Türkiye Diyanet Vakfı Şubemiz kanalıyla ‘Soğuk üşütür, iyilik ısıtır’ başlığı altında başlattığımız kampanya devam ediyor. Şubemizin hesaplarını ilan ettik. Sosyal medya mecralarından halkımıza ulaştırmak üzere davet ettik. Yozgatlı kardeşlerimizi gıda kolisi olarak 200 TL kömür torbası olarak da 80 TL. yatırmak suretiyle kaç torba destek olmak istiyorsa o miktarda kömür torbası, kaç koli gıda kolisi destek olmak istiyorsa o miktarda gıda kolisi şeklinde belirtmek suretiyle bizim hesaplarımıza katkıda bulunabilirler. Üzerinde bulunduğumuz bu Rahmetin ve karın ve bereket vesilesiyle şükrümüzü mali cinsten infa etminen bir yol ve yöntemine de tüm kardeşlerimizi davet edilyorum” dedi.

Müftü Gülden, Suriye’nin İdlib bölgesine gönderilecek ihtiyaç listesine ilişkin şu bilgileri verdi:

"Kışlık Kıyafet ve iç Giyim (Özellikle 0-14 yaş arası), Gıda Paketi, Temizlik/Hijyen Paketi, Ayakkabı-Bot, Yatak, Atkı Bere Eldiven Çorap, Un ,Ayçiçek Yağı ve Salça, Bakliyat (Bulgur, Pirinç, Kırmızı ve Yeşil Mercimek, Nohut, Kuru Fasulye), Çadır/Branda 6*4m, Sünger Yatak, Hasır-Halı, Hasta Bezi, Çocuk Bezi, Battaniye, Kırtasiye Malzemeleri, Oyuncak, Kek ve Bisküvi, Soba, Kömür, Okul Sıra ve Masası, İç ve Dış Cephe Boyası"

Müftü Gülden, kampanyaya katılıp ihtiyaç sahiplerine yardımlarını ulaştırmak isteyenler TDV Yozgat Şubesine ait ( TR 55 0001500158007293644001 ) numaralı hesaba bağışta bulunulabileceğini belirtti.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.