Yozgat İl Müftüsü Gülden'den gençlerle arabaşılı sohbet

Yozgat İl Müftüsü Gülden'den gençlerle arabaşılı sohbet

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, arabaşı programında gençlerle bir araya geldi. Yozgat İl Müftülüğü gençlere yönelik faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

A+A-

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, arabaşı programında gençlerle bir araya geldi. Yozgat İl Müftülüğü gençlere yönelik faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Bozok Üniversitesi Öğrencileriyle gerçekleştirilen sohbetten sonra gençlere arabaşı ikram edildi.

Diyanet Gençlik merkezinde gerçekleştirilen arabaşı programına; il Müftüsü Ali Gülden, manevi rehber Asım Çalışkan ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Öğrenciler gerçekleştirilen programdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek İl Müftüsü Gülden ve Manevi Rehber Asım Çalışkan’a teşekkür etti.

İl Müftüsü Gülden, Gençlerle ,Maneviyat ve Güzel Ahlak konuları üzerinde durarak gençlere tavsiyelerde bulundu.

İlim ve eğitim konularına değinen Müftü Gülden, "Herkesin hem dünya hayatında başarılı olması hem de ahirette ebedi mutluluğa kavuşması için bir planı ve hedefi olmalıdır. Bu plan ve hedef doğrultusunda hareket etmesi gerekir" dedi.

Gençlerle samimi diyalog kuran Müftü Gülden, gençlerin dertlerini dinleyen ve onlara nasihatler verdi. Müftü Gülden gençlerden bundan sonra bir sorunları olduğunda her zaman Müftülüğe gelebileceklerini ve kendisini her vakit arayabileceklerine değindi.

Gençlerle buluşmanın geçmiş ve geleceği paylaşmak olduğunu da vurgulayan Müftü Gülden, gençlerle buluşmayı da önemsediklerinin altını çizdi.

Müftü Gülden, “Dünya hayatı insan için çocukluk, gençlik, olgunluk ve ihtiyarlık gibi evrelerden oluşur. Gençlik dönemi insan hayatının en önemli ve en kritik dönemidir. Çünkü genç insan için hemen her bakımdan, gelişim, değişim ve etkileşim sürecidir. Gelecek bu dönemde kazanılır, eğitim bu dönemde alınır, işine ve mesleğine bu dönemde sahip olunur. İnsan kimliğini, karakterini ve kişiliğini bu dönemde elde eder, iyi veya kötü alışkanlıkları, faydalı ve zararlı bilgileri bu dönemde edinir. Temizlik, disiplinli ve düzenli çalışma, anne-babaya, büyüklere ve çevreye saygı, hoşgörü sabır ve yardımlaşma, gençlik dönemde kazanılır ve gelecek dönemlere taşınır” ifadelerini kullandı.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.