Yozgat İl Müftüsü Gülden'den 4-6 yaş grubu Kur'an kursu açıklaması

Yozgat İl Müftüsü Gülden'den 4-6 yaş grubu Kur'an kursu açıklaması

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, Kur’an Kurslarında çocuklara din ve ahlak bilgilerinin aktarılacağını belirterek, kursların eğitim yuvasına dönüşeceğini söyledi.

A+A-

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte , Kuran Kursu ziyaretlerini sıklaştırdı. Sorgun’a bağlı Gedikhasanlı Kasabasında bulunan Bilal Şahin Kuran Kursunu ziyaret eden Müftü Gülden, öğle namazı sonrası öğrencilerle sohbet etti.

Müftü Gülden daha sonra dersliklerde öğrencilerle bir araya geldi. Daha sonra kursun diğer müştemilatlarında incelemelerde bulunan. Müftü Gülden, kurs öğrencilerine nasihatlarda bulundu.
Müftü Gülden, Son olarak Kutbu Cihan Şakir Efendi‘nin kabrini ziyarette bulundu ve dua etti.


4-6 YAŞ GRUBU EĞİTİMİ ÖNEMLİ

4-6 yaş grubu Kur'an kurslarına gelen öğrencilerin eğitimindeki sorumluluklara değinen İl Müftüsü Gülden, kursların durumu hakkında öğreticilerden bilgiler aldı.

İl Müftüsü Gülden; “4-6 yaş kurs öğrencilerinin eğitim ve öğretimi sürecini önemsiyoruz. Bunun bilincinde olmanın yanı sıra geleceğimiz olan yavrularımıza İslam geleneklerini öğreterek eğitmek, sevmek ve sevdirmek anlamında bir ön eğitim verilmesi gerekiyor. “Ağaç yaş iken eğilir” düsturundan hareketle onlara güzel bir ahlâkın eğitimini ve ilkelerini vermek, bunu yaparken de onları kırıp-dökmeden, incitmeden eğitmek gerekir” dedi.

Yozgat Hakimiyet