Yozgat İl Müftüsü Gülden açıkladı! Kampanya tam katkı sağlayacak

Yozgat İl Müftüsü Gülden açıkladı! Kampanya tam katkı sağlayacak

Diyanet İşleri Başkan Başkanlığı tarafından başlatılan kampanyaya Yozgat İl Müftülüğü tam katkı sağlayacak.

A+A-

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında, Türkiye genelinde 81 bin hafız adına 81 bin fidan dikimi yapılacağını belirterek, Yozgat’ta da fidanları toprakla buluşturacaklarını söyledi.

Orman yangınlarından zarar gören iller başta olmak üzere 81 kentte toprakla buluşturacak.

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başlattığı kampanya çerçevesinde 81 bin hafız adına 81 bin fidanı orman yangınlarından zarar gören iller başta olmak üzere 81 ilde fidanların dikileceğini kaydetti.

Müftü Gülden, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 11 Kasım 2021 tarihinde Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek fidan dikimine destek olacaklarını aktardı.

Müftü Gülden, “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes Ağaçlandırma Projesi” kapsamında çalışma yapacaklarına değinerek, "Allah'ın sözü Kur'an, tabiatın özü fidan." Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında fidan dikimi gerçekleştireceğiz” dedi.

Müftü Gülden, ekolojik, ekonomik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanları korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakma amacı ile her yıl 11 Kasım günü “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak kutlandığını hatırlatarak, “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” kampanyasına Müftülük olarak destek vereceklerini ifade etti.

Çevreyi, doğayı tahrip etmenin, ağaca zarar vermenin, kulun Allah'a karşı sorumluluğunu ihmal etmesi anlamına geldiğine dikkati çeken Müftü Gülden, "Fidan dikimine ve ağaçlandırma çalışmalarına duyarlılık, farkındalık oluşturmak gayesiyle, Diyanet İşleri Başkanlığımızca başlatılan fidan dikme etkinliğinde bizlerde katkı sağlayacağız” diye konuştu.

“81 İLDE 81 BİN HAFIZ FİDANLA BULUŞUYOR”

11 Kasım 2021 tarihinde, Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında Orman Genel Müdürlüğü tarafından toprak ve iklim şartlarının elverişli olduğu bütün yerlerde, başta yangından zarar gören alanlar olmak üzere milyonlarca fidan dikimi gerçekleştirilecek.

“Milli Ağaçlandırma Günü” etkinliklerine Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülen “81 İlde 81 Bin Hafız Fidanla Buluşuyor” projesi çerçevesinde il ve ilçe müftülüklerinin katılımları ile hafızlık eğitimi alan tüm öğrenciler adına 81 ilde 81 bin fidan dikimi yapacak.

Hafızlık eğitimi alan öğrencilerin çevre bilincini geliştirmeyi, ülkemizde meydana gelen orman yangınlarından zarar gören iller başta olmak üzere bütün illerde ağaçlandırma çalışmalarına katkı sağlamayı hedefleyen proje çerçevesinde gerçekleştirilecek olan fidan dikimi etkinliklerine salgın şartları göz önünde bulundurularak az sayıda öğrenci katılacak. 

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.