Yozgat İl Müftülüğü'nden müthiş adım!  Bu hizmet alkış topluyor

Yozgat İl Müftülüğü'nden müthiş adım! Bu hizmet alkış topluyor

Yozgat İl Müftülüğü sosyal medya üzerinden din hizmeti sunuyor. Sosyal Medya mecrası giderek kötüleşirken Yozgat İl Müftülüğü'nün bu hizmet Yozgatlılar tarafından beğeniyle takip ediliyor.

A+A-

Yozgat İl Müftülüğü sosyal medya üzerinden din hizmeti sunuyor. Yozgat İl Müftülüğü vaaz, irşat, manevi danışmanlık ve rehberlik gibi hizmetlerini sosyal medya üzerinden sürdürüyor.

Müftülük Kur'an ve sünnet eksenli sahih dinî bilgi çerçevesinde insanlara doğru kaynağından bilgi verme, ailenin korunması ve güçlendirilmesi konularında çalışmalar gerçekleştiriyor.

Müftülük halkın yoğun olarak kullandığı sosyal medyadan dini hizmetlerini vatandaşlara ulaştırıyor. Müftülük, vatandaşlara daha kolay ulaşmak ve cami iklimini evlere taşımak amacıyla sosyal medya platformlarına özel çok sayıda program düzenledi.

Müftülük, sosyal medya üzerinden hazırladığı bir dizi çalışmayla cami iklimini evlere taşıdı. Resmi internet siteleri dışında facebook, Twitter, instagram hesaplarının ardından, Youtebe kanalı ile de Yozgat halkına Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahi, kaside videoları ile birlikte il ve ilçe müftülüklerindeki görevli personelin katılımıyla farklı alanlardaki faaliyetleri ile vaaz, irşad, sohbetler aracılığı ile vatandaşlarla buluşuyor.

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, vatandaşların manevi duygularını canlı tutmak amacıyla çalışmalara sosyal medya kanallarından da istifade ettiklerini söyledi.

İl Müftüsü Gülden, teknolojik gelişim ile birlikte vatandaşların iletişim kanallarının arttığını belirterek, Müftülük olarak sosyal medya kanallarıyla din hizmetlerini de yürüttüklerini ifade etti.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve sosyal medyayı vatandaşı bilgilendirmede önemli bir araç olarak gördüklerini aktaran Gülden, vaaz, irşat, manevi danışmanlık ve rehberlik hizmetlerini sosyal medya üzerinden yürüttüklerini kaydetti. Günlük Vaaz Programları ve Zoom Programı üzerinden Tefsir, Hadis ve Fıkıh sohbetleri vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildiğine değinen Müftü Gülden, vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda yeni program ve projelerle sosyal medya üzerinden din hizmetine devam edileceğini vurguladı. Gülden, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın rehberliğinde dijital ortamdan da istifade etmek suretiyle din hizmeti ve din eğitimi alanında hiçbir boşluk bırakmadan, etkin ve verimli hizmet sunmanın gayreti ve çabası içerisindeyiz. Bu noktada dijital medya ve teknolojinin imkanlarından istifade etmekteyiz. Özellikle sosyal medya araçlarını etkin kullanan gençlerimizi sahih dini bilgi ile buluşturmak, vatana, millete faydalı nesillerin yetişmesine katkı sunmak üzere gençlerimize ulaşma adına çalışmalar yapmaktayız” diye konuştu.

Yozgat Hakimiyet