Yozgat İl Müdürü Abdullah Neşeli: Bizlerin en önemli varlık kaynağıdır

Yozgat İl Müdürü Abdullah Neşeli: Bizlerin en önemli varlık kaynağıdır

Aile ve Sosyal Hizmetler Yozgat İl Müdürü Abdullah Neşeli, bütün çocukların eğitimden sağlığa ve diğer tüm imkanlardan yararlanma hakkına sahip olduğunu söyledi.

A+A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Yozgat İl Müdürü Abdullah Neşeli, bütün çocukların eğitimden sağlığa ve diğer tüm imkanlardan yararlanma hakkına sahip olduğunu belirterek, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, bizlerin en önemli varlık kaynağıdır.”dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Çocuk Hakları Günü dolayısıyla, Çocuk Evleri Sitesinde program düzenlendi.

İl Müdürü Abdullah Neşeli, yaptığı konuşmada çocukların önemine değindi. Neşeli, “Dünyamızın ümidi, geleceğimizin teminatı, hepsi birer nadide çiçek olan gözbebeğimiz çocuklarımızı tehlikelerden ve zararlı alışkanlıklardan koruyarak, gelişmelerine ortam hazırlamak idealimiz olmalıdır. Dünyayı sevgi ve barış ortamına çevirmek tüm ülkelerin ve insanların gönüllü ve en samimi gayretleriyle mümkün olacaktır. Barışın hâkim olacağı, savaşların olmayacağı, sevgi dolu bir ortamda, sevgiyle büyüyen çocuklarımız, dünyaya sevgiyle bakacak, çevresine sevgi verecek ve doğal olarak sevgiyle karşılık bulacaktır. Çocuklarımızın, şiddetten, açlıktan, kötü alışkanlıklardan, kinden ve nefretten uzak yaşayabileceği bir dünyanın, tüm ülkelerin gönüllü gayretleriyle kurulabileceğine yürekten inanmaktayım. Başta eğitim olmak üzere, sağlık ve barınma sorunu olmayan, her türlü istismardan korunmuş, üreten, özgüveni olan, düşünen, çevresi ile barışık olumlu iletişim kuran ve kendini çağın tüm gerekleriyle donatıp geliştirmiş, geçmişini unutmayan ve geleceğe ümitle bakan çocuklar yetiştirmek için çaba gösteren milletler, gelişmelerini sürdürerek geleceğe güvenle bakabilmektedir. Bu nedenle, öncelikle ebeveynlerimizin, öğretmenlerimizin çocuklarla ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın yegâne görevi, bu genç dimağlara dürüstlüğü, çalışkanlığı, sevgiyi, saygıyı, milli ve manevi bütün değerlerimizi, bıkmadan, usanmadan yüksek bir idealite ile öğretmek ve zihinlerine yerleştirmektir. Bu güzel hasletleri başarabildiğimiz takdirde geleceğimize umutla bakabilmenin milletçe gurur ve onurunu kaşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Çocuk Hakları Günü ‘nü kutluyoruz.”diye konuştu.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.