Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı Boğazlıyan'da

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı Boğazlıyan'da

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okul ziyaretleri kapsamında Boğazlıyan’da okul ziyaretlerinde bulundu.

A+A-

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okul ziyaretleri kapsamında Boğazlıyan’da okul ziyaretlerinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ile birlikte Yenipazar Ortaokulu, Yenipazar İlkokulu, Sırçalı İlkokulu/ Ortaokulu, Boğazlıyan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Zeynel Deniz Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.

Okullarda alınan tedbirleri yerinde inceleyen Yazıcı, salgınla ilgili alınan tedbirlerin yeterli olmasından dolayı memnuniyetini ifade ederek, ilgililere teşekkür etti.

Okullara salgınla ilgili her türlü malzemenin gönderilmeye devam edeceğini belirten Yazıcı, ihtiyaçların anında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne iletilmesinin önemini vurguladı. Okul bahçelerinde, yemekhane ve okulların diğer birimlerinde incelemelerde bulunan Yazıcı, öğretmenlerle eğitim süreçlerini değerlendirerek, onların görüş ve önerilerini aldı. Yeni atanan öğretmenlere hayırlı olsun dileklerini ileten Yazıcı, Yozgat’ı tercih ettikleri için teşekkür etti.

8 ve 12. sınıflar ile diğer bazı sınıfları ziyaret eden Yazıcı, eğitim süreçleri ile ilgili gözlemlerde bulundu. Sınava girecek öğrencilerin kazanım elde etme süreçlerinin takip edilmesi gerektiğini vurgulayan Yazıcı, “Öğrenci tanıma testlerinin uygulanarak analiz edilmesi, okulların okul gelişim planlarının hazırlanıp, uygulanması, velilere yönelik ihtiyaç analizlerinin yapılarak bir program dahilinde veli seminerleri düzenlenmesi, sınava girecek her öğrenciye günlük bir program hazırlanması ve velilerle birlikte bu programın takip edilmesi talimatını vererek kontrol ve önleme dayalı bir yönetim sürecinin etkili bir okul için önemine değindi. 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.