Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı: Okullarımız ikbal ve istikbal yuvasıdır

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı: Okullarımız ikbal ve istikbal yuvasıdır

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okulların ve eğitimin önemine değinerek, “Okullarıımız, çocuklarımızın ikbal ve istikbali için hazırlanmış en önemli mekânlar .”dedi.

A+A-

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okulların ve eğitimin önemine değinerek, “Okullarımız, çocuklarımızın ikbal ve istikbali için hazırlanmış en önemli mekânlar .”dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Öcal, Şube Müdürü Coşkun Bölükbaşı ve Okul Müdürü Abdullah Topal ile birlikte Sorgun Yeni Çeltek İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan TUBİTAK 4006 Bilim Fuarını ziyaret etti.

Hazırlanan tüm stantları gezerek, öğrencilerin sunumlarını dinleyen Yazıcı, yönetici, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

istikbal-yuvasidir1.jpg

Öğretmenler odasını da ziyaret eden Yazıcı, il genelinde uygulanan projeler ve eğitim süreçleri ilgili istişarelerde bulundu. Daha sonra Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine geçen Yazıcı Öğrencilerle bir araya gelerek görüş ve önerilerini aldı ve öğretmen odasında öğretmenlerle bir araya geldi.

Yazıcı, burada bakanlıkları tarafından çocukların geleceği için mesleki eğitim ile ilgili yapılan düzenlemeler ve hazırlanan eğitim ortamlarının tanıtımının iyi yapılması, mesleki eğitimin ve burada eğitim alan öğrencilerin öneminin gerektiği şekilde anlatılarak benimsetilmesini vurguladı.

Mesleki eğitime devam eden öğrencilerin değer duygusunun artırılması, veli ve öğrencilerin moral ve motivasyonunu artıracak üretim ve etkinliklere daha fazla ağırlık verilmesinin gerekliliğini vurgulayan Yazıcı, emeklerinden dolayı okul yöneticilerine ve eğitim çalışanlarına öğrenci ve velilere teşekkür etti.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.