Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı açıkladı! 9 okul hak kazandı

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı açıkladı! 9 okul hak kazandı

Milli Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen eTwinning Projesi kapsamında il genelinden 9 okul eTwinning okulu olmaya hak kazandı

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen eTwinning Projesi  kapsamında il genelinden 9 okul  eTwinning okulu olmaya hak kazandı.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, yaptığı açıklamada 2021 yılının eTwinning Projesi çalışmaları anlamında tam bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

 

Daha önce yalnızca Fatma Temel Turhan BİLSEM okulunun hak kazandığı eTwinning Okulu unvanını bu yıl  Yozgat’tan 9 okulun kazandığını vurgulayan Yazıcı, “Ülkemizde ve Avrupa ağında artık 1 değil 9 okulumuz ile temsil ediliyoruz.

Bu okullarımız; Kayapınar İstiklal Ortaokulu (Sarıkaya), Özcan Yıldırım İlkokulu (Sorgun), Yeşilyurt İlkokulu (Sorgun), Milli Egemenlik Ortaokulu (Sorgun), Şehit Erhan Ar MTAL (Yerköy), Fatma Temel Turhan Ortaokulu  (Merkez), Cumhuriyet Ortaokulu  (Merkez), Fatma Temel Turhan BİLSEM  (Merkez) ve Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi (Merkez) olmuştur.” dedi.

Yozgat il genelinde 9 okulun eTwinning okulu olmaya hak kazanmasının kendilerini gururlandırdığını kaydeden Yazıcı, “Temel olarak eTwinning çalışmaları yapılan bir okulda proje temelli öğrenme önemseniyor, uygulanıyordur. Bu okullarımızda ders işleyişlerinde yenilikçilik, kurum içinde ve dışında işbirliği ve paylaşılan liderlik unsurları göze çarpar. Bu okullar öğrencileri daha fazla dâhil eder ve okullarının, öğretmenlerinin, öğrencilerinin uluslararasılaşmasında fark oluştururlar.

eTwinning Okulu Unvanı kazanmış bir okul bahsi geçen konularda ? proje temelli öğrenme, işbirliği, yenilikçilik, paylaşılan liderlik, uluslararasılaşma – belirli bir standardı yakalamış ve Avrupa düzeyinde tanınmıştır. eTwinning Okulları, tüm okulların eTwinning ‘den nasıl faydalanabilecekleri ile ilgili harika örneklerdir. eTwinning değerlerini ve pedagojisini tanıtmada aktif rol oynarlar, yerel toplulukları için birer referans noktasıdırlar ve diğer okullar için bir model teşkil ederler. Bu vesile ile okullarımızın, yönetici, öğretmen ve öğrencileriyle bu sürece katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.” diye konuştu.